ستاری اعلام كرد؛

جذب بیشتر از ۲۴۰۰ نخبه ایرانی مقیم خارج

جذب بیشتر از ۲۴۰۰ نخبه ایرانی مقیم خارج

به گزارش گروه هوش مصنوعی معاون علمی و فناوری با اشاره به اینکه نخبگان خارجی موفق شدند تابعیت ایرانی بگیرند، اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۲۴۰۰ نخبه ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشتند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت علمی و فناوری، تفاهمنامه همکاری بین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری منعقد شد.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیتهای گسترده ای در حوزه ایرانی ها خارج از کشور انجام داده است. آمریکای شمالی، اروپا و شرق آسیا کشورهای مورد توجه ما هستند تا اقداماتمان را در این حوزه گسترش دهیم.
وی اظهار داشت: در توافقات انجام گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح فارغ التحصیلان ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان زیر پوشش قرار گرفته اند.
ستاری افزود: هم اکنون بیشتر از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از نخبگان ایرانی خارج از کشور جذب شده اند. حدود ۳۰ درصد از این افراد بعنوان هیئت علمی دانشگاه ها فعال می باشند و بخش عمده ای یا استارت آپ های خویش را تاسیس کرده اند یا در یکی از شرکتهای دانش بنیان و خلاق مشغول فعالیت هستند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: باید تسهیلات بیشتری برای دادن تابعیت به نخبگان خارجی ایجاد شود.
ستاری همینطور بیان نمود: علاوه بر تسهیل در اقامت، موفق به دریافت تابعیت ایرانی برای بعضی از نخبگان خارجی از عراق، افغانستان، سوریه، اسپانیا و دیگر کشورها شدیم. در سال قبل هم بورسی به ۱۰۰ نفر اول کنکور افغانستان عرضه شد که ۷۰ نفر اول آنها به ایران آمدند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان درباره اهمیت منابع انسانی اظهار داشت: پتانسیل های بسیاری خوبی برای همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد و باید هر چه بیشتر این توانمندی ها را در جهت خدمت به نخبگان به کار برد.


منبع:

1400/04/26
21:04:13
5.0 / 5
1118
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد