لحظاتی از پرواز تاریخی برانسون به فضا بعلاوه فیلم

لحظاتی از پرواز تاریخی برانسون به فضا بعلاوه فیلم

به گزارش گروه هوش مصنوعی روز گذشته ˮریچارد برانسونˮ کارآفرین انگلیسی و بنیانگذار شرکت فضایی ˮویرجین گلکتیکˮ در پرواز فضایی که پنج کارمند شرکت او حضور داشتند سفر کوتاه فضایی خارق العاده ای داشت که به قول او تجربه ای بی نظیر بود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، در این سفر حدودا یک ساعته برانسون و سایر اعضای این مأموریت کوتاه بی وزنی را تجربه کردند و از ده ها پنجره داخل کابین به زمین و فضا نگاه کردند.
طی این پرواز فضایی "کوپلین بنت"(Coplin Bennet) مهندس رهبر عملیات، "بت موسس" (Beth Moses) مربی اصلی فضانوردی، سیریشا بندلا معاون تحقیقاتی در خلال این پرواز در کنار برانسون بودند و "دیو مک کی"(Dave Mackay) و "مایکل ماسوچی"(Michael Masucci) هم خلبانان مأموریت "یونیتی-۲۲" بودند.
استیون کولبرت مجری مشهور آمریکایی این برنامه را به صورت زنده پوشش داد و طی این مراسم و قبل از بازگشت برانسون و همکارانش از فضا درباره آرزوهای وی درباره سفر و کاوش در فضا گفتند.
برانسون روز گذشته با انجام این پرواز فضایی یک گام از رقیب خود"جف بزوس" که مقرر است ۲۰ ژوئیه یک پرواز فضایی انجام دهد، جلو افتاد و به شکلی برنده این رقابت فضایی شد.
ریچارد برانسون در طول این پرواز فضایی و از داخل کابین هواگرد "VSS Unity" اظهار داشت: به همه کودکان می گویم وقتی که من کودک بودم هم رویایی در سر داشتم و به ستاره ها نگاه می کردم حالا من یک فرد بالغم و داخل سفینه فضایی ام و چند فرد بزرگسال دیگر هم همراه من هستند و همگی از این بالا درحال نگاه کردن به زمین زیبا هستیم. به نسل آینده افراد رویاپرداز می گویم اگر ما توانستیم این کار را انجام دهیم تصور کنید شما چه کارهایی می توانید انجام دهید.
فضاپیمای VSS Unity بعد از پرواز حدودا یک ساعته، در تاسیسات فرودگاه اسپیس پورت آمریکا در نیومکزیکو به زمین نشست. طی پرواز این هواپیما با موفقیت از ""VMS Eve جدا شد و فضاپیمای حامل شش خدمه را به سمت "خط کارمان" برد. خط کارمان خطی فرضی در فاصله ی ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین در مدار است. مدت کوتاهی بعد از آن موشک یونیتی برای فرود به سمت زمین بازگشت.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/04/21
16:54:20
5.0 / 5
1136
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد