ساختار نهایی سند امنیت غذایی و كشاورزی دانش بنیان بررسی می شود

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و كشاورزی دانش بنیان بررسی می شود

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تلاش ما این است که سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان طی چند هفته آینده بررسی اولیه اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نشست بررسی پیش نویس سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان اظهار داشت: تدوین سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان همچون حوزه های مهم و راهبردی در کشور بود که با همت دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و همکاران این وزارت خانه و نقش محوری و تعیین کننده دکتر مخبر دزفولی و همکارانشان در کمیسیون امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان انجام شد و لازم است تشکر ویژه از دکتر زند داشته باشیم که میراث تجربه های جهاد کشاورزی هستند و تسلط و تخصص نسبت به مبحث دارند.
عاملی ضمن اشاره به تحولات فناوری در حوزه کشاورزی ۴ (کشاورزی فیزیکی- سایبری) و هوش مصنوعی در آن افزود: تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی در ارتباط با کیفیت زندگی است و بنابراین به امنیت اجتماعی و امنیت عمومی ارتباط پیدا می کند و اهمیت این سند را بیشتر می کند؛ بنابراین باید با اهتمام بیشتری همه جوانب مبحث را بررسی کرد. مبحث غذا به عنوان رکن حیاط و زندگی اهمیت محوری دارد و کیفیت و فراوانی غذا برای همگان همراه با پاکی و حلال بودن غذا نشان مهم سلامت و پیشرفت یک کشور است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: فرآیند اسناد شورایعالی انقلاب فرهنگی ساختار مشخصی دارد که باید برپایه آن نسبت به تدوین و نهایی سازی اقدام نمود. به لحاظ روش بررسی هم باید گفت اسناد ابتدا در کمیسیون مربوطه بررسی شده و سپس در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور نهایی سازی می شود و بعد از آن به صحن شورایعالی انقلاب فرهنگی تقدیم می شود.
عاملی افزود: تلاش نماییم این سند طی چند هفته آینده بررسی اولیه اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود تا در همین دوره بتوان بعنوان شور اول کلیات و اهداف سند را به تصویب رساند؛ هرچند که این سرعت نباید به کیفیت سند ضربه ای وارد سازد. در آن جلسات حتما وزرا و رؤسای در رابطه با سند را هم دعوت می نماییم تا جامعیت کار در نظر گرفته شود.


1400/04/01
20:53:52
5.0 / 5
1188
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد