هیوندای رسما مالك بوستون داینامیكس شد

هیوندای رسما مالك بوستون داینامیكس شد

شرکت هیوندای که از سال قبل زمزمه هایی از قصد آن برای خرید شرکت رباتیک ˮبوستون داینامیکسˮ در بین بود، حالا بطور رسمی صاحب این شرکت سازنده سگ های رباتیک شمرده می شود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت خودروسازی "هیوندای" سرانجام مبادرت به خرید شرکت "بوستون داینامیکس" کرد. "هیوندای" می خواهد از این شرکت برای ایجاد یک زنجیره ارزش رباتیک استفاده نماید.
شرکت "هیوندای"(Hyundai) خرید شرکت "بوستون داینامیکس"(Boston Dynamics) را نهایی کرده است تا بیشتر روی حوزه رباتیک متمرکز شود. این معامله حالا تکمیل شده و به این معنا است که این خودروساز کره ای حالا ۸۰ درصد از سهام این شرکت رباتیک را در اختیار دارد که ارزش آن ۱.۱ میلیارد دلار است.
در نتیجه این معامله، "هیوندای" تبدیل به سومین شرکتی شد که مالک "بوستون داینامیکس" می شود. این شرکت رباتیک که از دل موسسه فناوری ماساچوست(MIT) متولد شده است، در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری شد و سپس در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت "سافت بانک"(Softbank) خریداری شد که این شرکت هنوز ۲۰ درصد از سهام "بوستون داینامیکس" را در اختیار دارد.
برنامه بزرگ "هیوندای" برای خرید این شرکت ایجاد یک "زنجیره ارزش رباتیک" است که تولید قطعات، ساخت و اتوماسیون رباتیک را دربرمی گیرد. در صورتیکه این شرکت به دنبال وسایل نقلیه پیاده رو به سبک فیلم جنگ ستارگان است، بنظر می رسد به همان اندازه به ربات های کارگر انبار "بوستون داینامیکس" نیز علاقمند است.
اگر فقط با خودرو های شرکت "هیوندای" آشنا باشید، ممکنست این معامله برای شما در ابتدا شگفت آور به نظر برسد، اما لازم به ذکر است که این شرکت دارای یک گروه کامل متمرکز بر رباتیک صنعتی است، بخشی که فناوری شرکت "بوستون داینامیکس" به خوبی در آن جای می گیرد. ضمن این که "هیوندای" با شیرجه زدن در تکنولوژیهای جدید و رو به رشد غریبه نیست.
اخیراً "بوستون داینامیکس" به سبب اجازه استفاده از یکی از ربات های خود موسوم به "اسپات"(Spot) توسط نیروهای انتظامی و ارتش مورد انتقاد قرار گرفته است. بااینکه در ویدیوی تبلیغاتی جدید "هیوندای" هیچ نشانه ای از این موارد استفاده وجود ندارد. در عوض، در این کلیپ این سگ رباتیک را بعنوان یک سگ راهنما برای نابینایان و بعنوان یک مددکار درون بیمارستان نشان میدهد.1400/04/01
20:05:52
5.0 / 5
939
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد