مهار كروناویروس با كمك باكتری روده

مهار كروناویروس با كمك باكتری روده

به گزارش گروه هوش مصنوعی پژوهشگران کره جنوبی در بررسی جدید خود دریافته اند که شاید نوع خاصی از باکتری روده بتواند به مهار کروناویروس کمک نماید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس استاندارد، پژوهشگران "دانشگاه یانسه"(Yonsei University) کره جنوبی در بررسی جدید خود دریافته اند که نوع خاصی از باکتری "کومنسال"(Commensal) که ساکن روده است، ترکیباتی را تولید می کند که به مهار کروناویروس می پردازند.
یافته های بالینی پیشین نشان داده اند که بعضی از بیماران مبتلا به نوع متوسط تا شدید کووید-۱۹، از علائم گوارشی رنج می برند؛ در حالیکه دیگران، نشانه های بیماری را فقط در ریه ها نشان می دهند.
"محمد علی"(Mohammed Ali)، دانشجوی مقطع دکتری پزشکی دانشگاه یانسه اظهار داشت: این سوال برای ما پیش آمد که آیا باکتری های ساکن روده می توانند از روده در مقابل حمله ویروس محافظت کنند.
پژوهشگران جهت بررسی این فرضیه، باکتری های ساکن روده را برای فعالیت ضد کروناویروس ارزیابی کردند.
علی اظهار داشت: بررسی های ما نشان داد "بیفیدوباکترها"(Bifidobacteria) که پیش تر مشخص شده بود سایر باکتری ها مانند "هلیکوباکتر پیلوری"(H. pylori) را سرکوب می کند و در مقابل سندروم روده تحریک پذیر هم فعال است، می تواند به فعالیت ضد کروناویروس بپردازد.
پژوهشگران از یادگیری ماشینی برای جستجوی ترکیبات بالقوه مقابله کننده با بیماری استفاده کردند و دریافتند که بعضی از آنها امکان دارد در مقابل کروناویروس هم سودمند باشند.
علی افزود: ما برای آموزش دادن مدل خود، از مجموعه داده های پیشین در ارتباط با کروناویروس استفاده کردیم چندین ترکیب را ضد کروناویروس مورد بررسی قرار دادیم. از آنجائیکه اهداف این روش، خصوصیت های مشترکی با کروناویروس دارند، این روش قابل توجه به نظر می آید.
علی با تکیه بر ماهیت بوم شناسی روش مورد استفاده در این پژوهش، مشاهده کرد که خیلی از آنتی بیوتیک های موجود و درمان های سرطان، ترکیباتی هستند که باکتری ها از آنها برای رقابت با یکدیگر در دستگاه گوارش استفاده می نمایند.
وی ادامه داد: یافتن میکروب هایی که مولکول های ضد کروناویروس را ترشح می کنند، روشی امیدوارکننده برای تولید پروبیوتیک های طبیعی یا مهندسی شده برای توسعه روش های پیشگیری خواهد بود که روشی پایدارتر را برای مقابله با عفونت های ویروسی فراهم می آورد.1400/03/31
22:55:51
5.0 / 5
1149
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد