چین فردا ۳ فضانورد به ایستگاه فضایی درحال ساخت خود می فرستد

چین فردا ۳ فضانورد به ایستگاه فضایی درحال ساخت خود می فرستد

گروه هوش مصنوعی: چین فردا پنجشنبه(27 خرداد) سه فضانورد به مدار خواهد فرستاد. این نخستین ماموریت سرنشین دار این کشور طی پنج سال اخیر است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، فضانوردان نی هایشنگ(Nie Haisheng)، لیو بومینگ(Liu Boming) و تانگ هونگبو(Tang Hongbo) سوار بر فضاپیمای "Shenzhou-۱۲" که بر روی موشک لانگ مارچ ۲F قرار دارد به ایستگاه فضایی درحال ساخت چین خواهند رفت.
انتظار می رود این موشک در ساعت ۹: ۲۲ بامداد به وقت محلی، ۹: ۲۲ شب چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(ET) از مرکز فضایی جیوچوان(Jiuquan) به فضا پرتاب شود.
فضانوردان این ماموریت به مدت سه ماه در ماژول ایستگاه فضایی "تیانه"(Tianhe)خواهند ماند و در طول اقامت خود برای ورود سایر ماژول ها آماده می شوند.از چپ: تانگ هونگبو، نی هایشنگ و لیو بومینگ
چین می خواهد تا آخر سال بعد ایستگاه فضایی خودرا کامل کند و از آن برای انجام آزمایش های علمی در وضعیت بی وزنی استفاده نماید. ایستگاه فضایی چین ۲۰ مایل(۳۲ کیلومتر) بالاتر از ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارد. ایستگاه فضایی بین المللی چین در فاصله ی ۲۵۰ مایلی(۴۰۲ کیلومتر) زمین قرار گرفته است.
ایستگاه فضایی چین حداقل 10 سال در فضا خواهد ماند در صورتیکه انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود اختتام دهد.
منبع:

1400/03/27
11:08:40
5.0 / 5
1193
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد