تاباندن لیزر سبز به آنتن نانو طلا بر سختی آن می افزاید

تاباندن لیزر سبز به آنتن نانو طلا بر سختی آن می افزاید

به گزارش گروه هوش مصنوعی اتم ها و مولکول ها چندین برابر کوچک تر از امواج مرئی نور هستند، بنابراین جمع آوری اطلاعات در مورد پویایی آنها به خصوص وقتی که در ساختارهای بزرگ تر هستند چالش برانگیز است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، دانشمندان برای حل این مشکل درحال ساخت آنتن های فلزی نانو هستند. این آنتن های نانو، نور را در مقیاس کوچکی متمرکز می کند تا هر سیگنالی که از محدوده ی مشابه در مقیاس نانو ساطح می شود تقویت شود.
حالا دانشمندان دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان کشف کردند که تاباندن لیزر سبز به آنتن نانو از جنس طلا سبب افزایش سختی آن می شود تا جایی که اتم های طلا از حالت متعادل خود بیرون بروند. در حالیکه این اتفاق رخ می دهد استقامت آن حفظ می شود.
آنتن نانو طلا نور ضعیفی که در اثر تغییر اتم ها ایجاد می شود را تقویت کرده بگونه ای که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده می باشد.
پرفسور کریستوف گالاند(Christophe Galland) از دانشکده ی علوم پایه می گوید: مشاهده ی این پدیده حتی با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی و یا اشعه ایکس بسیار دشوار است چونکه اتم های طلا که نور ساطع می کند در بین میلیونها اتم دیگر مدفون شده اند.
ون چن(Wen Chen) نویسنده ی اصلی این مقاله می گوید: یافته های غیرمنتظره ما سوالاتی جدید در مورد مکانیسم های میکروسکوپی بوجود می آورد. چگونه یک نور لیزر سبز ضعیف می تواند بعضی از اتم های طلا را به حرکت در بیاورد. پاسخ به این سؤال کمک می نماید تا آنتن های نانو را از شکل آزمایشگاهی تبدیل به شکلی کاربردی نماییم.1400/03/12
22:46:41
5.0 / 5
1140
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد