هواپیمای بدون بال با توانایی حمل 40 مسافر!

هواپیمای بدون بال با توانایی حمل 40 مسافر!

گروه هوش مصنوعی: یک استارتاپ آمریکایی، نوعی هواپیمای بدون بال طراحی نموده است که می تواند 40 مسافر را با خود حمل کند.


به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، ما در آستانه دگرگونی تاکسی های پرنده و استارتاپ های برجسته ای مانند "لیلیوم"(Lilium) و "ولوکوپتر"(Volocopter) قرار داریم که آینده هواپیماهای کوچک دو تا هفت نفره ای را به نمایش می گذارند که مسافران را بصورت ایمن و با سرعت به مقصد می رسانند.
یک استارتاپ واقع در نیویورک موسوم به "Kelekona" می خواهد یک هواپیمای بزرگ با ظرفیت ۴۰ نفر برای سفرهای طولانی بین شهری عرضه نماید.
طراحی جدید Kelekona، یک هواپیمای مدل "eVTOL" را به نمایش می گذارد که می تواند ۴۰ مسافر یا ۴۵۴۰ کیلوگرم بار را حمل کند. در وب سایت این استارتاپ آمده است که این هواپیمای جدید می تواند مسافت ۵۳۱ کیلومتر را تنها در یک ساعت طی نماید. رویکرد این استارتاپ، حمل و نقل گسترده بیان شده است.


این هواپیما بجای داشتن یک پهنای بال گسترده مانند هواپیمای "VoloConnect"، یک بدنه پهن و منحنی و همین طور برآافزاهایی در عقب دارد که به بلند شدن آن کمک می کنند.
از آنجائیکه هواپیمای شرکت Kelekona برای انجام دادن سفرهای بین شهری خود، به یک بسته باتری بسیار سنگین نیاز دارد، در آن از باتری های قابل تعویض استفاده می شود و این بدان معناست که زمان چرخش باید به همان سرعت تعویض باتری، سوار شدن مسافران جدید یا بارگیری و بررسی سامانه های پرواز باشد.


در وب سایت Kelekona آمده است: تلفیقی از دوربین های استریو و رادار، امکان آگاهی از محیط تا مسافت ۱۰۰ مایل را برای هواپیما فراهم می آورد تا بتواند به شناسایی هواپیماهای ناشناخته، حمله پرندگان، ناهنجاری های هوایی و زیرساخت های ناشناخته فیزیکی بپردازد و از آنها دوری کند.
شاید دو استارتاپ مشهور لیلیوم و ولوکوپتر، هواپیماهای کوچکی را عرضه کنند. ولوکوپتر که می خواهد خدمات تاکسی هوایی را طی دو سال آینده شروع کند، هواپیماهای دو تا پنج نفره را ابداع کرده و لیلیوم نیز بتازگی از طرح هفت نفره eVTOL رونمایی کرده است.
نزدیک ترین ایده به هواپیمای Kelekona، هواپیمای "Skybus" شرکت "GKN Aerospace" است که ۳۰ تا ۵۰ مسافر را برای مسافرت های درون شهری در خود جای می دهد. Skybus برخلاف Kelekona، دو بال بزرگ دارد که سبب می شود یافتن نقطه فرود در بین شهر برای آن دشوارتر باشد.
منبع:

1400/03/09
09:56:09
5.0 / 5
1295
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد