كشف انبوه جیوه در یخچال های ذوب شده گرینلند

كشف انبوه جیوه در یخچال های ذوب شده گرینلند

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران هشدار می دهند که یخچال های ذوب شده گرینلند حاوی مقادیر بسیار زیادی جیوه است و وجود این مقدار جیوه در آب های آزاد صنعت ماهیگیری را تهدید می کند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آمریکایی مقدار جیوه شناسایی شده در آب های مجاور یخچال های درحال ذوب گرینلند را اعلام نکرده اند. آنان با نمونه گیری از این آب ها در تلاش هستند وضعیت اکوسیستم نواحی ساحلی نزدیک به قطب شمال را اندازه گیری کنند.
در عین حال یک نمونه گیری دیگر از رودخانه هایی که از این آب ها تغذیه می شوند، نشان میدهد سطح جیوه در هر لیتر از آب های مذکور بیش از ۱۵۰ نانوگرم بوده که ۱۵۰ برابر بیشتر از مقدار متوسط این ماده در رودخانه هاست. رسوبات جیوه زیاد موجود در رسوبات رودخانه ها نیز که بعضاً به ۲۰۰۰ نانوگرم به ازای هر لیتر می رسیده نگران کننده بوده است.
در حال حاضر، پژوهشگران به دنبال پاسخ به دو سوال هستند: این مقدار جیوه از کجا به قطب شمال آمده و مقصد آن کجاست. پژوهشگران بعید می دانند این مقدار جیوه به دنبال کارهای انسانی در قطب شمال شکل گرفته باشد و از طرف دیگر قصد دارند با شناسایی مقصد این مقدار جیوه از تشدید آلودگی جلوگیری نمایند.


منبع:

1400/03/08
22:36:27
5.0 / 5
1231
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد