رییس جدید ناسا:

ویروس كرونا احیانا در آزمایشگاه ساخته شده است!

ویروس كرونا احیانا در آزمایشگاه ساخته شده است!

گروه هوش مصنوعی ویروس کرونا احیانا در آزمایشگاه ساخته شده است!


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "بیل نلسون" سناتور سابق دموکرات ایالت فلوریدا و مدیر تازه منصوب شده ناسا در یک رویداد مجازی اظهار نظرهای عجیب و غریبی در مورد چین، بحران کووید-19 و امنیت ملی آمریکا کرد و این تصور را بیان کرد که امکان دارد ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در چین به بیرون درز کرده باشد.
البته این ادعا را نباید بی چون و چرا پذیرفت، چونکه مطرح کردن این که چین مقصر شیوع این همه گیری جهانی است، بدون عرضه شواهد متقن و علمی درست نیست.
"نلسون" اظهار داشت که ایالات متحده باید حواسش به چینی ها باشد و برای ادعای خود به گزارش های غیر رسمی در خصوص این که ویروس کرونا می تواند از آزمایشگاهی در موسسه ویروس شناسی ووهان آمده باشد، تکیه کرد.
وی اظهار داشت: آنها[چینی ها] در فضا بسیار پرخاشگرانه و تهدید کننده عمل می کنند و ما باید نگران باشیم. این قابل نادیده گرفتن نیست.
اگرچه رشد و نشت ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در ووهان غیر ممکن نیست و حتی اگر تلاشهای فضایی این کشور "تهاجمی" توصیف شود، باز هم پیشرفت چین در فضا هیچ ارتباطی به ایجاد تصادفی یک بیماری همه گیر جهانی ندارد. البته همانطور که دانشمندان در مورد منشاء انتشار کرونا می گویند، عدم وجود شواهد دلیل بر نادرست بودن این فرض نیست.
با فرض این که ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان به بیرون درز کرده است، امکان دارد هیچگاه اثبات نشود، چون که این میکروارگانیسم ها به صورت طبیعی عمر کوتاهی دارند. ضمن این که تصور این که دانشمند یا دانشمندانی در چین یا هرجای دیگر دنیا، عمداً به چنین ویروسی اجازه دهند از محدوده سالم و حفاظت شده آزمایشگاه بیرون برود، دشوار است.
اما مبحث گیج کننده در مورد سوءظن های رئیس جدید ناسا این است که ناسا یک سازمان دولتی است که برای پیشبرد منافع بشر در فضا بوجود آمده است، نه اپیدمیولوژی. ازاین رو احساس می شود که رئیس جدید این آژانس فرافکنی می کند و طرح این مورد هیچ ارتباطی با کاوش در فضا ندارد و در بهترین حالت گمراه کننده است.
با این حال در مبحث اکتشافات فضایی، چین بسیار پیشرفت کرده است. هفته گذشته این کشور نخستین مریخ نورد خویش را بر روی سیاره مریخ فرود آورد که یک جهش نمادین رو به جلو در هدف خود برای پر کردن شکاف فضایی بین خود و ایالات متحده است.
"نلسون" هم بعنوان رئیس جدید ناسا از نقش چین بعنوان یک رقیب جدی در صنعت فضایی نام برده است، اما ارتباط مشخصی میان این مورد و شیوع کرونا دیده نمی گردد.
منبع:

1400/03/05
23:00:55
5.0 / 5
1334
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد