پژوهشگران آمریكایی مطرح كردند

افراد مبتلا به اوتیسم، درك حسی قوی تری دارند

افراد مبتلا به اوتیسم، درك حسی قوی تری دارند

به گزارش گروه هوش مصنوعی پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند كه افراد مبتلا به اوتیسم، درك حسی بالایی دارند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، افراد مبتلا به اوتیسم، حساسیت حسی بالایی را تجربه می کنند. پژوهشگران "دانشگاه مینه سوتا" (U of M) در بررسی جدید خود کوشیده اند تا با نشان دادن تفاوت های درک محرک بصری در افراد مبتلا به اوتیسم که با سرکوب ضعیف تر نورون ها در قشر بینایی مغز همراه می باشد، دلیل این مورد را نشان دهند.
باآنکه تشخیص متخصصان علوم اعصاب و روانشناسان این است که تفاوت در عملکرد حسی افراد مبتلا به اوتیسم، امری متداول می باشد اما هنوز معلوم نیست که چه اتفاق متفاوتی در سطح نورونی مغز پیش می آید که به تفاوت در درک حسی منجر می شود.
دکتر "مایکل پاول اسکالمو"(Michael-Paul Schallmo)، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، با استفاده از روش ام.آر.آی و وظایف بصری به بررسی این مورد پرداختند و به این نتایج دست یافتند:
* افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به افراد بدون این اختلال، درک بیشتری از محرک های بزرگ در حال حرکت دارند.
* واکنش های مغز جوانان مبتلا به اوتیسم نسبت به محرک بصری، با واکنش مغز دیگران متفاوت می باشد. واکنش قشر بصری مغز این افراد معمولا سرکوب نورونی کمتری را نشان داده است.
* یک مدل محاسباتی می تواند تفاوت میان واکنش های مغز را نشان دهد.
اسکالمو اظهار داشت: پژوهش ما نشان داده است که شاید تفاوت هایی در نحوه توجه افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به اشیای جهان بصری وجود داشته باشد که بتواند تفاوت واکنش های عصبی را توضیح دهد و با نشانه هایی مانند حساسیت حسی بالا در ارتباط باشد.
درک نحوه تاثیرگذاری اختلالات متفاوت بر عملکرد مغز می تواند به شناسایی بهتر کودکانی کمک نماید که در معرض مبتلا شدن به اوتیسم قرار دارند. این مورد همینطور می تواند به دانشمندانی که به دنبال یافتن درمان های بهتری برای چنین اختلالاتی هستند، کمک نماید.
این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسید.
منبع:

1399/03/12
22:09:05
5.0 / 5
2412
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد