دیپ فیك كاری می كند كه بازیگر مورد علاقه تان به زبان شما صحبت كند!

دیپ فیك كاری می كند كه بازیگر مورد علاقه تان به زبان شما صحبت كند!

یک هوش مصنوعی جدید می تواند کاری کند که بازیگران مورد علاقه مخاطبان به زبان مادری آنها، و هم به شکل روان صحبت کنند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، همه ما تا حالا فیلم های خارجی را تماشا کرده ایم که دوبله شده اند و شاید دوبله، آن حسی را که باید از فیلم به ما منتقل شود، نتوانسته به خوبی منتقل کند. البته که صنعت دوبله در ایران بسیار متفاوت از اغلب کشورهای دیگر دنیا است، اما باز هم گاهی دیده می شود که صدای دوبله با لب های بازیگران منطبق نیست.
اکنون یک تکنولوژی جدید "دیپ فیک"(deepfake) یا "جعل عمیق" به وجود آمده است که می تواند فیلم ها را تقریباً به مانند این که زبان اصلی هستند، دوبله کند.
این تکنولوژی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است و می تواند انقلابی در نحوه ترجمه فیلم ها به زبان های دیگر بوجود آورد.
این فناوری توسط شرکتی بریتانیایی به نام "فلاولس"(Flawless) توسعه یافته است. این شرکت توسط "اسکات مان" بنیان گذاری شده که می گوید از دوبله های ضعیف خسته شده بوده است.
وی اظهار داشت: من از دوبله ها به ستوه آمده بودم. شما یک تغییر کوچک در یک کلمه یا اجرای بازیگر ایجاد می کنید و همین تغییر کوچک می تواند تغییر بزرگی در شخصیت و ضرباهنگ داستان و خود فیلم داشته باشد.
در یک بازدید سریع از وب سایت این شرکت با کلیپی مواجه می شوید که در آن صحنه هایی از فیلم های مختلف مشاهده می شود که تقریباً بی نقص ترجمه و دوبله شده اند و شما تقریباً می توانید باور کنید که بازیگران حاضر در این کلیپ که همگی در فیلم های معروف به زبان انگلیسی صحبت کرده اند، حالا در حقیقت به زبان فرانسوی، آلمانی یا ژاپنی صحبت می کنند.
"مان" با تاکید بر کار "کریستین تئوبالت" استاد موسسه انفورماتیک "مکس پلانک" در آلمان به این موفقیت دست یافته است و می گوید که تکنیک او به زودی بی عیب و نقص خواهد شد.
وی می گوید: این فناوری به زودی نامرئی خواهد شد. مردم چیزی را تماشا خواهند کرد و متوجه نخواهند شد که این فیلم در اصل به زبان فرانسه یا هر زبان دیگری فیلمبرداری شده است.
"مان" می گوید که آنها حتی می توانند از این فنآوری برای قرار دادن دیالوگ های جدید در دهان یک بازیگر استفاده کنند. هرچند که این خاصیت کمی ترسناک به نظر می آید. به هر حال فناوری "جعل عمیق" در چند سال قبل مسیری طولانی را طی کرده و برخی را نگران کرده است.
در سال ۲۰۱۹ یک گزارش هشدار داد که ممکنست هوش مصنوعی نتواند ما را در مقابل اثرات مخرب "جعل عمیق" در جامعه محافظت کند. "بریت پاریس" و "خوان داناوان" ادعا کردند که "جعل عمیق" قسمتی از یک تاریخچه طولانی در دستکاری رسانه ها است و برای حل آنها نیاز به یک چاره اجتماعی و همین طور فنی است.
فناوری "فلاولس" حالا یک قدم به سمت تولید فیلم های کاملاً جعلی در خصوص بیان چیزهایی است که هیچ گاه نگفته اند و این فناوری در دست افراد نادرست، می تواند برای تبلیغات منفی و حتی ایجاد ترس استفاده گردد.1400/03/03
20:38:30
5.0 / 5
1271
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد