عملكرد نبوغ در چهارمین پرواز چگونه بود؟

عملكرد نبوغ در چهارمین پرواز چگونه بود؟

گروه هوش مصنوعی: شب گذشته بالگرد مریخی نبوغ برای چهارمین بار در سیاره سرخ پرواز کرد اما این پرواز ˮنبوغˮ کمی متفاوت بود چونکه این بالگرد طی این پرواز مسافت بیشتری را طی کرد و سرعت بیشتری را نیز نسبت به پروازهای قبلی ثبت نمود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا دیشب در حساب کاربری خود در توییتر اعلام نمود که نبوغ، چهارمین پرواز خودرا نیز با موفقیت انجام داده است. حال پژوهشگران این مرکز اطلاعات بیشتری درباره جزئیات پرواز نبوغ منتشر نموده اند.
"نبوغ" در چهارمین پرواز خود تا ارتفاع معمول خود یعنی ۱۶ فوت(پنج متر) از سطح مریخ ارتفاع گرفت و سپس ۴۳۶ فوت(۱۱۳ متر) به سمت جنوب پرواز کرد و سپس بازگشت. بالگرد مریخی نبوغ در طول سفر ۸۷۲ فوت(۲۶۶ متری) خود ۱۱۷ ثانیه در هوا بود.
همین طور طی این پرواز بر فراز مریخ تصاویر بیشتری را از سیاره سرخ ثبت نمود. قرار بود این بالگرد حدودا دو کیلوگرمی ناسا روز پنجشنبه برای چهارمین پرواز کند اما این پرواز طبق برنامه انجام نشد. داده های حاصل از پروازهای "نبوغ" در مریخ طی ماه جاری می تواند به طراحی سایر هوانوردها برای پرواز در مریخ و سیارات دیگر استفاده شوند.


منبع:

1400/02/11
16:10:05
5.0 / 5
1138
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد