مایكل كالینز فضانورد آپولو 11 درگذشت

مایكل كالینز فضانورد آپولو 11 درگذشت

گروه هوش مصنوعی مایکل کالینز فضانورد آپولو 11 درگذشت


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر مبنای بیانیه خانوادگی گزارش شده در وبسایت رسمی ناسا، "مایکل کالینز" یکی از سه خدمه افسانه ای نخستین مأموریت انسانی در سطح ماه که در ژوئیه 1969 اتفاق افتاد، در سن 90 سالگی درگذشت.
"کالینز" بعنوان خلبان نیروی هوایی و ناسا، مروج اکتشافات فضایی و موارد دیگر، نقشی اساسی در تبدیل مسابقه فضایی دوران جنگ سرد به یک لحظه نادر از وحدت جهانی ایفا کرد؛ زمانی که همه توانستند اختلافات ملی خویش را کنار بگذارند و از شگفتی های شجاعت و نبوغ انسان تعجب کنند.
"استیو جورچیک" مدیر ناسا در یک بیانیه رسمی در مورد درگذشت "کالینز" اظهار داشت: امروز ملت، "مایکل کالینز" یک پیشگام واقعی و مدافع مادام العمر خویش را برای کاوش در فضا از دست داد. برخی او را بعنوان خلبان ماژول فرماندهی "آپولو 11" تنهاترین مرد تاریخ می نامیدند. در حالیکه همکارانش برای نخستین بار روی کره ماه قدم می زدند، وی به ملت ما کمک کرد تا به یک نقطه عطف تعیین کننده برسد. وی همینطور در برنامه "جمینی" و بعنوان خلبان نیروی هوایی خدمت کرد.
مسلماً مأموریت "آپولو 11" بزرگترین پیروزی نمادین در تاریخ جهان بود که ناسا را بعنوان برنده مسابقه فضایی در دوران جنگ سرد رساند. اما پخش زنده این اتفاق از تلویزیون ها و رادیوها در سراسر جهان حس وحدت بزرگی را در نژاد بشر ایجاد کرد، چون که سرانجام یک کار غیر ممکن انجام شده بود و انسان قدم به ماه گذاشته بود. اما "کالینز" حتی بعد از شکل دادن به تاریخ تمدن بشری، به ارتقاء اکتشافات فضایی ادامه داد.
"جورچیک" اضافه کرد: "مایکل کالینز" یک مروج خستگی ناپذیر فضا باقی ماند. اکتشاف یک انتخاب نیست، در واقع یک لزوم است. بدون شک او الهام بخش نسل جدیدی از دانشمندان، مهندسان، خلبانان و فضانوردان شده است.
در ادامه بیانیه ناسا آمده است: ناسا در غم از دست دادن این خلبان و فضانورد برجسته و دوست همه کسانی که به دنبال پیشرفت ظرفیت های انسانی هستند، در سوگ نشسته است. کار او چه در پشت صحنه بود و چه در معرض دید کامل، میراث او همیشه بعنوان یکی از رهبرانی شناخته خواهد شد که نخستین قدم های آمریکا را به کیهان میسر ساخته است و روح او همچنین که ما به سمت افق های دورتر پیش می رویم، با ما همراه خواهد بود.
همینطور در بیانیه خانوادگی "کالینز" به مناسبت درگذشت این فضانورد برجسته آمده است: با تاسف اعلام می نماییم که پدر و پدربزرگ عزیزمان امروز بعد از نبردی شجاعانه با سرطان دارفانی را وداع گفت. او روزهای آخر خویش را با آرامش و در کنار خانواده گذراند. او همیشه با خشوع و فروتنی با چالش های زندگی روبرو شد و این، آخرین چالش او بود. ما آرزوی او را که بزرگداشت و نه عزاداری بود، ارج خواهیم نهاد. لطفاً با یادآوری ذکاوت سرشار او، عزم و چشم انداز خردمندانه او با ما همراهی کنید.
تعداد کمی از انسان ها می توانند ادعا کنند که به اندازه "کالینز" برای تمدن مدرن جهان کار کرده اند. حالا در حالیکه تلاشهای مشترک ناسا، "اسپیس ایکس"، "بلو اوریجین"، آژانس فضایی اروپا و بسیاری دیگر برای بازگشت به ماه و رسیدن به مریخ و فراتر از آن در حال انجام می باشد، دقیقاً مثل "کالینز"، خیلی از فضانوردان شجاع به دنبال تحقق این امر هستند و کاوش بشر در فضا بیشتر از هر زمان دیگری به مرز نهایی خود رسیده است.
منبع:

1400/02/09
14:41:48
5.0 / 5
1248
تگها: سایت , مهندس
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد