آسمان امشب میهمان ابرماه است

آسمان امشب میهمان ابرماه است

گروه هوش مصنوعی: ابرماه یا ماه صورتی پدیده ای است که امشب و فرداشب در آسمان قابل رویت است؛ این ماه در سراسر دنیا با اندک اندازه ای بزرگتر و پرنورتر در آسمان دیده می شود.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، ابرماه با عنوان «ماه صورتی» دوشنبه و سه شنبه هفتم اردیبهشت، قابل رؤیت است؛ این پدیده به سبب آن رخ می دهد که کره ماه، در نزدیک ترین حالت به زمین قرار می گیرد و می توان آنرا به آسانی و بدون ابزارهای رصدی مشاهده کرد.
در این زمان، فاصله ماه و زمین به میزان ۳۵۷ هزار و ۴۲۹ کیلومتر می رسد و ماه حداکثر ۷ درصد بزرگ تر و نور آن ۱۶ درصد بیشتر از مواقع دیگر است.
به این ابرماه اصطلاحاً «ماه صورتی» می گویند. این عنوان برای ماه برگرفته از گل های صورتی در آمریکا است که در ماه آپریل رشد می کنند.
طلوع این ابرماه خیلی جذاب است و با چشم قابل رؤیت است؛ جالب اینجاست که ماه مانند همیشه طلوع می کند و درصد خیلی کمی بزرگ تر دیده می شود و این بزرگی تنها توسط ابزارهای رصدی و عکاسی قابل تشخیص می باشد.
با توجه به اخبار انتشار یافته درباره ابرماه و شایعات بسیار در فضای مجازی، افراد با دیدن ماه فکر می کنند این قمر زیبای زمین بسیار بزرگ تر و بسیار پرنورتر خواهد بود در صورتی که اینگونه نیست.
امشب (دوشنبه ۶ اردیبهشت) ماهِ کامل در آسمان، ساعت ۲۰: ۱۵ قابل مشاهده می باشد و می توان فردا شب نیز این ماه کامل را در ساعت ۱۹: ۵۷ دقیقه به آسانی رصد کرد.


منبع:

1400/02/08
22:42:10
5.0 / 5
1309
تگها: مجازی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد