با بررسی ۱۲۲ نمونه؛

ردپای آزمایش هسته ای آمریكا در عسل پیدا شد

ردپای آزمایش هسته ای آمریكا در عسل پیدا شد

تحقیقی جدید نشان داده است که ۱۲۲ نمونه عسل جمع آوری شده از ایالت های مین تا فلوریدا حاوی ذرات رادیواکتیوی است که به دوران جنگ سرد تعلق دارند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از دیلی میل، بر مبنای پژوهشی جدید، ذرات رادیواکتیو در ارتباط با آزمایش بمب هسته ای طی جنگ سرد در عسلی رصد شده که در ساحل شرقی آمریکا تولید می شود.
گروهی از محققان دانشگاه ویلیام و مری یکی از محصولات جانبی شکافت هسته ای اورانیوم و پلوتونیوم به نام سزیم ۱۳۷ را در بیشتر از نصف ۱۲۲ نمونه عسلی ردیابی کردند که از ایالت های مین تا فلوریدا جمع آوری شده بود.
هرچند میزان سزیم ردیابی شده در نمونه عسل ها به اندازه ای نبود که به بدن انسان صدمه برساند، اما این نتایج نشان دهنده تأثیرات طولانی مدت مواد جانبی هسته ای در محیط زیست است. البته نمونه های عسل که سطح بالاتری از سزیم ۱۳۷ را داشتند، در ارتباط با بخش هایی از آمریکا بودند که بارش کمتر بوده و میزان پتاسیم خاک هم پایین بوده است.
محققان معتقدند سزیم و پتاسیم شبیه یکدیگر هستند ازاین رو گیاهان در جستجو برای مواد مغذی آنرا از خاک جذب می کنند، در نتیجه گرده های گل جمع آوری شده آلوده هستند.
جیم کاست یکی از محققان دانشگاه ویلیام و مری در ایالت ویرجینیا در اینباره می گوید: در یک بازه زمانی ما صدها سلاح هسته ای را در اتمسفر آزمایش کردیم. این کار در مدت زمانی کوتاه ایزوتوپ هایی را در محیط زیست پراکند.
بر اساس پژوهش از ۱۲۲ نمونه عسل جمع شده، ۶۸ مورد حاوی ایزوتوپ های رادیواکتیو بودند. این نمونه ها حاوی سزیم ۱۳۷ بودند.


منبع:

1400/02/05
13:39:14
5.0 / 5
1141
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد