زمین در خورشید غرق خواهد شد

زمین در خورشید غرق خواهد شد

خراسان رضوی بااینکه به احتمال زیاد بسیاری یا همه ساکنان سیاره ما با برخورد سیارک یا دنباله دار از بین خواهند رفت اما انرژی زیادی برای از بین بردن زمین ندارند. همین طور در مورد انفجار یک ابرنواختر قدرتمند با فاصله چند سال نوری نیز این مورد صادق است.


به نقل از ساینس، بی ثباتی مداری در منظومه شمسی ممکنست در نهایت منجر به برخورد فاجعه باری بین زمین و یکی دیگر از سیارات خاکی، عطارد، زهره یا مریخ شود. با این وجود احتمال وقوع چنین اتفاقی در حدود ۵ میلیارد سال آینده حدود یک درصد است.
محتمل ترین سناریو برای نابودی کامل زمین، غرق شدن در خورشید در زمان تبدیل شدن به ستاره «غول سرخ» است. همانطور که سوخت هسته ای خورشید، هیدروژن، در هسته آن تخلیه می شود، پوشش خارجی سیاره ما نیز آغاز به گسترش می کند. در این مرحله از تکامل، خورشید مقدار قابل توجهی جرم را از دست می دهد، به این معنا که مدار زمین نیز توسعه می یابد.
با این وجود، نظریه فعلی نشان میدهد که مدار جدید به اندازه کافی بزرگ نخواهد بود که زمین بتواند از تعامل با جو پایین خورشید در حال انبساط فرار کند. این بدان معناست که زمین احیانا توسط ستاره در حال رشد، بخار خواهد شد.
اما نگران نباشید، این تخریب سوزان زمین بسیار دور است، طبق برخی محاسبات، حدود ۷.۵۹ میلیارد سال آینده است. حتی اگر سیاره ما به طریقی زنده و در مدار «غول سرخ» باقی بماند، محو مدار زمین به مفهوم ادغام آن با بقایای خورشید مرده است.
در نهایت، به هر حال این سرنوشت در حدود ۱۰۰ میلیارد میلیارد سال اتفاق می افتد و جهان حالا فقط ۱۳ میلیارد سال قدمت دارد.1400/01/29
20:57:23
5.0 / 5
1151
تگها: سیاره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد