ردیابی میزان اكسیژن در بدن با ابزاری نوین

ردیابی میزان اكسیژن در بدن با ابزاری نوین

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه ایمپلنت جدیدی برای ردیابی سطح اکسیژن در بافت های عمیق بدن شده اند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، پیشرفت در زمینه الکترونیک، فناوری سنسور و ارتباطات بی سیم در حال پیشرفت است بتازگی مهندسان دانشگاه کالیفرنیا برکلی، از توسعه ابزار جدیدی آگاهی داده اند که می تواند برای شناسایی سطح اکسیژن در بافت های عمیق مورد استفاده قرار گیرد و پژوهشگران امیدوارند که این ابزار بتواند به ابزاری کاربردی برای ردیابی سلامت اندام های پیوندی نیز تبدیل گردد.
این ایمپلنت کوچک بی سیم برای اندازه گیری اکسیژن رسانی به بافت های داخل بدن تولید شده است. تصویرسازی تشدید مغناطیسی ​یکی از روش های اندازه گیری اکسیژن رسانی بافت است اما انجام آن مدتی طول می کشد و قادر به ارائه نتایج در زمان حال نیست.
کاشت جدید پژوهشگران کوچک تر از یک کفشدوزک معمولی است و در حقیقت یک ایمپنت بیسیم کوچک به نام "neural dust" است که می تواند سیگنال های عصبی و فعالیت عضلات را در زمان حال ردیابی کند اما این نسخه ارتقا یافته و جدید " StimDust" نامیده می شود.
طول ایمپلنت جدید ۴.۵ میلی متر و عرض آن ۳ میلی متر است و مجهز به یک فیلم حساس به اکسیژن، یک microLED و یک فیلتر نوری است که با هم کار می کنند تا سطح اکسیژن رسانی را در بافت اطراف را اند ازه گیری کنند.
یافته های این مطالعه در مجله " Nature Biotechnology" انتشار یافته است.
منبع:

1400/01/27
16:06:27
5.0 / 5
1070
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد