ربات سوفیا صاحب یك خواهر جدید شد

ربات سوفیا صاحب یك خواهر جدید شد

گروه هوش مصنوعی ربات سوفیا صاحب یک خواهر جدید شد


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۶ شرکت هنگ کنگی "هانسون رباتیک" ربات سوفیا را فعال کرد و حال این ربات پیشرفته به قدری شهرت پیدا کرده است که هانسون رباتیک برای او بطور جداگانه حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی ساخته که این مساله شهرت سوفیا را دو چندان کرده است. بتازگی در حساب کاربری این ربات در توییتر خبری با این مضمون اعلام شد: از اینکه یک خواهر جدید دارم بسیار هیجان زده ام. جویس، به خانواده هانسون رباتیک خوش آمدی. شرکت هانسون رباتیک بتازگی با شرکتی به نام " ایمرویژن"(
Immervision) همکاری و اعلام نموده که ربات سوفیا به زودی یک خواهر به نام "جویس" خواهد داشت.
مدتی پیش شرکت" ایمرویژن" از نخستین ربات انسان نمای مجهز به دید هوشمند به نام"جویس" که توسط "انجمن بینایی کامپیوتر ای"(Computer Vision Community) توسعه یافته بود، رونمایی نمود.
بتازگی نیز هانسون رباتیک با این شرکت همکاری کرده است. هانسون رباتیک از تخصص خود که از سوفیا جمع آوری شده است برای ایجاد یک بدن پیشرفته انسان نما برای جویس استفاده خواهدنمود. این بدن به قشر دیداری مبتنی بر ابزار" panomorphEYE" شرکت ایمرویژن تجهیز خواهد شد که این ابزار دارای سه دوربین پانومورف با لنز سوپر واید است. سوفیا نیز به روز رسانی و به همین قشر دیداری تجهیز خواهد شد.
"دیوید هانسون" مدیر عامل شرکت هانسون رباتیک اظهار داشت: ما از همکاری با ایمرویژن در پروژه جویس بسیار هیجان زده هستیم. من معتقدم که استفاده از بینایی قوی کامپیوتری مانند بینایی کامپیوتری محصولات ایمرویژن در بدن ربات هایی مانند سوفیا و خواهر کوچکش جویس، جهش های بزرگی در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک ایجاد خواهند کرد.
"پاسکال نینی"(Pascale Nini) مدیرعامل شرکت ایمرویژن اظهار داشت: فناوری به وجود آمده و به کار رفته در سوفیا واقعاً نشانه پیشرفته بودن هانسون رباتیک است.
ربات سوفیا دارای هوش مصنوعی، قدرت پردازش داده های تصویری و سیستم تشخیص چهره است. او همین طور قادر به تقلید و حالات چهره حرکات انسان، پاسخ دادن به برخی پرسش ها و مکالمات ساده درباره موضوعات از پیش تعیین شده است. سوفیا، یک ربات است که دارای شباهت ظاهری بی نظیر به انسان است. این ربات دارای توانایی های پیچیده بسیاری است و حتی قادر به ابراز احساسات پیچیده انسانی نیز می باشد.
منبع:

1400/01/14
22:57:24
5.0 / 5
1142
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد