آماده شدن بالگرد مریخی نبوغ برای یك پرواز تاریخی

آماده شدن بالگرد مریخی نبوغ برای یك پرواز تاریخی

به گزارش گروه هوش مصنوعی بالگرد مریخی ˮنبوغˮ ناسا در حال آماده شدن برای انجام یک پرواز تاریخی و مهم می باشد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، چندی پیش ناسا اعلام نموده بود که پرواز این بالگرد در ماه جاری میلادی (آوریل) رخ خواهد داد حال بنابر گزارش ها بالگرد مریخی نبوغ (Ingenuity) در حال آماده شدن برای انجام این کار است. مریخ نورد "استقامت"، بالگرد "نبوغ" را در ناحیه ای واقع در دهانه "جیزرو" (Jezero) مریخ به خاطر مسطح بودن مستقر خواهد نمود. تکمیل این فرایند، حدود ۶ روز زمان خواهد برد.
این پرواز احیانا در تاریخ ۸ آوریل صورت خواهد گرفت اما قبل از انجام آن کار بالگرد کوچک مذکور می بایست بخش زیرین خویش را باز می کرد که توانست با موفقیت این کار را انجام دهد و الان چهار پایه فرود آن درست در بالای سطح مریخ باز شده اند. در مرحله بعدی، مریخ نورد استقامت بالگرد را در مکانی که مرکز پروزگاه نبوغ است، قرار خواهد داد و انجا بخشی۳۳ فوتی (۱۰ متر) مربع از مریخ است که توسط دانشمندان مأموریت انتخاب شده است تا این بالگرد در ایمنی کامل آجا این عملیات را انجام دهد.
"استقامت" بعد از جدایی از "نبوغ"، با دقت از آن دور خواهد شد تا امکان شارژ مجدد را برای سلول های خورشیدی فراهم آورد. ناسا بعد از استقرار بالگرد "نبوغ" تلاش خواهد نمود تا همه فرایند پرواز آزمایشی را طی ۳۱ روز انجام دهد. پیشبینی شده است که این بالگرد در نخستین پروازش تنها ۱۰ فوت (۳ متر) از سطح مریخ فاصله گیرد.
در جدید ترین تصویری که ازاین بالگرد مریخی انتشار یافته است می توانید چهار پایه باز شده آنرا مشاهده کنید. بالگرد نبوغ در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ به همراه مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) وارد سیاره سرخ شد. استقامت برای جستجوی ردپای حیات در مریخ وذخیره کردن نمونه های سنگ برای یک مأموریت آینده و حمل آنها به زمین طراحی شده است.1400/01/13
15:36:28
5.0 / 5
1163
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد