پرتاب مریخ نورد جدید ناسا باردیگر با تاخیر مواجه گردید

پرتاب مریخ نورد جدید ناسا باردیگر با تاخیر مواجه گردید

گروه هوش مصنوعی: ناسا اعلام نمود كه پرتاب مریخ نورد ˮاستقامتˮ(Perseverance) با تاخیر مجدد مواجه می شود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از انگجت، بنا به اعلام ناسا، بیشتر از آنچه که مقرر شده بود، باید منتظر پرتاب مریخ نورد "استقامت" به فضا باشیم.
ناسا و " ائتلاف پرتاب و راه اندازی" آمریکا، پرتاب مریخ نورد "استقامت" را از ۲۲ ژوئیه به تاخیر انداختند و اعلام نمودند که این ماموریت زودتر از ۳۰ ژوئیه انجام نخواهد شد.
ناسا اظهار داشت که علت این تاخیر پردازش مشکلات در رابطه با وسیله پرتاب است.
در طول جلسه تمرین پرتاب، یک خط سنسور اکسیژن مایع گرفتار نقص فنی شد و تیم پژوهشگران این ماموریت اعلام نمودند که برای ارزیابی مشکل به فرصت بیشتری نیاز دارند.
ناسا گفته اگر تاریخ ۳۰ ژوئیه هم شرایط مساعد نبود، زمان بیشتری لازم است.
این سازمان فضایی در ابتدا اعلام نموده بود که تا پنج اوت مریخ نورد جدید خودرا پرتاب خواهدنمود.
انتظار می رود که مریخ نورد "مقاومت" در تاریخ ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی در مریخ فرود آید.
هنگامی که مریخ نورد "استقامت" در فوریه ۲۰۲۱ میلادی روی مریخ فرود بیاید، نخستین مجموعه آزمایش ها را برای کشف حیات بیگانه در یک سیاره بعد از ماموریت های وایکینگ در دهه ۱۹۷۰ انجام می دهد. تابحال ماموریت های بعد از ماموریت های وایکینگ به دنبال شواهدی بودند در خصوص این که حیات می تواند در زمان حال یا گذشته در مریخ وجود داشته باشد، اما "استقامت" به دنبال نشانگرهای زیستی در نمونه های سنگ سیاره سرخ خواهد بود.
این ماموریت بمنظور اجرای یک بررسی اخترزیست شناسانه در ارتباط با پیشینه باستانی مریخ و بررسی فرآیندهای ژئولوژیکی سطح مریخ در طول تاریخ خود در نظر گرفته شده تا زیست پذیری سیاره ای و امکان حیات بر روی مریخ در گذشته و توان بالقوه آن سیاره برای نگهداری رد پای زیست در مواد قابل دسترس تشکیل دهنده سطح آنرا ارزیابی کند.
راه اندازی این ماموریت در چهار دسامبر ۲۰۱۲ میلادی در نشست اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا در سانفرانسیسکو توسط ناسا اعلام گردید. در طراحی این مریخ نورد از طرح مریخ نورد کنجکاوی استفاده شده است و بارهای باارزش علمی مختلفی را به همراه خواهد داشت.
منبع:

1399/04/12
13:54:43
5.0 / 5
2238
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد