توپ رباتیك آژانس فضایی اروپا جهت بررسی حفره های ماه آماده می شود

توپ رباتیك آژانس فضایی اروپا جهت بررسی حفره های ماه آماده می شود

گروه هوش مصنوعی توپ رباتیک آژانس فضایی اروپا جهت بررسی حفره های ماه آماده می شود


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آژانس فضایی اروپا، شاید یک کره رباتیک که به یک توپ معلق شباهت دارد، بتواند عمق حفره های ماه را مورد بررسی قرار دهد.
این توپ رباتیک که با همکاری پژوهشگران "دانشگاه وورتسبورگ" (JMU) آلمان طراحی شده است، حالا بعنوان بخشی از یک پروژه بزرگتر برای اکتشاف در حفره های روی ماه، تحت ارزیابی "آژانس فضایی اروپا" (ESA) قرار دارد.
مدارگردهای قمری در نقشه برداری های خود از ماه، چندین حفره عمیق را روی سطح آن نشان داده اند. این حفره ها، علاقه خیلی از جوامع علمی را به خود معطوف داشته اند؛ چونکه امکان دارد که بتوانند امکان دسترسی به ماده بکر ماه را فراهم نمایند. شاید این حفره ها، به سکونتگاه هایی برای مهاجران ماه تبدیل شوند و یک محافظ طبیعی در مقابل تشعشع، ریزشهاب واره ها و دمای شدید سطح باشند.
قطر این توپ رباتیک معروف به "دایدالوس" (DAEDALUS)، ۴۶ سانتی متر است و یک دوربین همه جانبه، یک سیستم رادار لیزری برای نقشه برداری از داخل حفره ها، سنسورهای دما و یک تشعشع سنج را با خود حمل خواهد نمود. همینطور این ربات به بازوهای قابل انبساطی مجهز خواهد بود تا به برداشتن موانع و آزمایش خصوصیت های صخره های ماه کمک نماید.
"دوریت بورمن" (Dorit Borrmann)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: طراحی این ربات با عنایت به نیاز برای مشاهده محیط اطراف در ۳۶۰ درجه کامل و لزوم محافظت از فضای داخلی در مقابل محیط ناملایم ماه صورت گرفته است. ربات با کمک دوربین ها و لیزر خود می تواند موانع را تشخیص دهد و بعد از رسیدن به کف حفره، به صورت مستقل حرکت نماید.
این پژوهش همراه با سایر مفاهیم در ارتباط با اکتشاف حفره های ماه در حال ارزیابی است و متخصصان مهندسی فضا برای ارزیابی سریع و آماه سازی آن برای مأموریت های آینده با یکدیگر همکاری می کنند.
منبع:

1400/01/07
14:36:02
5.0 / 5
1139
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد