تولد نخستین نوزاد با آنتی بادی ویروس كرونا

تولد نخستین نوزاد با آنتی بادی ویروس كرونا

پزشکان از تولد نخستین نوزاد جهان که بدن وی دارای آنتی بادی ویروس کرونا است اطلاع داده اند. این نوزاد فرزند یک مادر شاغل در بیمارستانی در آمریکاست که واکسن تزریق کرده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از گاردین، این مادر در سی و ششمین هفته حاملگی خود نخستین دوز از واکسن کرونای خویش را دریافت کرده بود و حالا فرزند وی با آنتی بادی این ویروس متولد شده است.
این مادر در فلوریدای جنوبی زندگی می کند و نوزاد دختر متولد شده وی کاملاً سالم می باشد. شناسایی آنتی بادی کرونا در بدن این نوزاد سه هفته پس از تولد وی و با بررسی خون بند ناف وی انجام شده است.
محققان چنین نتیجه گرفته اند که احتمالاً تزریق واکسن کرونا به مادران آبستن باعث مصونیت نوزادان آنها هم می شود. این امر در مورد تمامی انواع واکسن های تولیدشده کرونا مصداق خواهد داشت.
البته هنوز معلوم نیست آنتی بادی ساخته شده در بدن این نوزاد و سایر نوزادان مشابه تا چه حد مصونیت در مقابل ابتلاء به ویروس کرونا در افراد بوجود می آورد. اما انتظار می رود با افزایش تعداد مادرانی که واکسن کرونا را در دوران حاملگی خود تزریق کرده اند، در این حوزه اطلاعات بیشتری به دست آید.


منبع:

1400/01/05
16:43:26
5.0 / 5
1136
تگها: تولید , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد