با تلاش محققان ایرانی صورت گرفت؛

یافتن راهكاری برای كاهش بروز اختلالات طیف اوتیسم

یافتن راهكاری برای كاهش بروز اختلالات طیف اوتیسم

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی با همکاری پژوهشگران دانشگاه های دانمارک و سوئد موفق به یافتن راهکاری برای کاهش بروز اختلالات طیف اوتیسم شدند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، منیره منصوری که دارای دکتری علوم شناختی از دانشگاه شهید بهشتی است، می گوید در یک کار پژوهشی میان دانشگاه شهید بهشتی با دو دانشگاه خارجی، به راهکاری برای درمان اختلال اوتیسم رسیده اند.
این پژوهشگر در این رابطه توضیح می دهد و می گوید: در یک کار پژوهشی که میان دانشگاه شهید بهشتی با دانشگاهی در دانمارک و دانشگاه گوتنبرگ سوئد انجام شد، کوشیدیم اثر هورمون اکسی توسین بعنوان هورمونی که در رفتارهای اجتماعی ما نقش دارد، در درمان اختلال طیف اوتیسم در یک مدل حیوانی بررسی نماییم.
منصوری اضافه کرد: در این کار تحقیقاتی مشخص شد، دریافت هورمن اکسی توسین می تواند نقص رفتارهای اجتماعی، رفتارهای تکراری و اختلالات ساختار مغز را که در اثر جدا کردن بچه موش از مادر بروز پیدا کرده بود را به صورت چشم گیر بهبود دهد.
این پژوهشگر ایرانی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه اظهار داشت: از آنجایی که میزان ترشح هورمن اکسی توسین از مغز به شدت تحت تأثیر روابط والد کودک است، این کار اهمیت روابط صحیح والد و کودک را در کاهش بروز اختلالات طیف اوتیسم نشان میدهد.
وی در آخر اظهار داشت: نتایج این پژوهش در سال ۲۰۲۰ در ژورنال Behavioral brain research به چاپ رسیده است.


منبع:

1399/12/30
15:04:39
0.0 / 5
1125
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد