رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا:

مرجعی برای اطلاع رسانی درباره رفتارشناسی كرونا نداریم

مرجعی برای اطلاع رسانی درباره رفتارشناسی كرونا نداریم

به گزارش گروه هوش مصنوعی رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا با اشاره به اینكه مرجعی برای عرضه اطلاعات در مورد رفتارشناسی كرونا نداریم، اظهار داشت: از همین رو مبحث اطلاع رسانی درباره خصوصیات ویروس را در كمیته مطرح می نماییم.مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا نتیجه تحقیقات در مورد رفتار شناسی ویروس کرونا که توسط محققان کشور انجام می شود در کمیته علمی مقابله با کرونا مورد بررسی قرار می گیرد یا خیر اظهار داشت: رفتارشناسی و خصوصیات ویروس کرونا، مبحث مورد بحث در کمیته علمی نیست. کار کمیته، بیشتر مربوط به پروتکل تشخیص و درمان است.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا عنوان کرد: البته که آخرین یافته ها در زمینه ویروس کرونا در کمیته علمی مورد بحث قرار می گیرد اما در نهایت تأثیر این تحقیقات را در پروتکل تشخیص و درمان مبتلایان به کووید ۱۹ پیگیری و مورد بحث قرار می دهیم.
قانعی با تاکید بر اینکه ما هر چه علم داریم باید در تشخیص زودتر یا درمان بهتر این بیماری به کار بگیریم، تصریح کرد: در واقع اطلاع رسانی رفتارشناسی ویروس کرونا که تخصصی است از راه همکاران علمی صورت می گیرد؛ این تحقیقات به صورت مقاله دست به دست می شود و خروجی نهایی همه آنها مقاله است؛ نکته ای که وجود دارد این است که به خاطر تغییراتی که در این تحقیقات وجود دارد و یک نظریه امروز و نظریات دیگری پس از آن عرضه می شود نمی توانیم درباره این دست از تحقیقات صد در صد به نتیجه برسیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه یعنی در کشور مرجعی در مورد رفتار ویروس کرونا نداریم، اظهار داشت: در مورد مطالعات روی خصوصیات ویروس مرجعی نداریم؛ البته که لازم است اطلاعات و نتیجه تحقیقات مشخص و جمع بندی شود که به صورت روزانه، هفتگی و … اطلاع رسانی شود که چنین اقدامی صورت نمی گیرد.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان پیشنهادی اظهار داشت: ما در این کمیته پیشنهاداتی در خصوص عرضه اطلاعات در مورد مطالعه روی خصوصیات ویروس کرونا می دهیم اما باید ببینیم که چقدر عرضه چنین اطلاعاتی لزوم دارد و از آن استقبال می شود.


منبع:

1399/04/10
23:45:48
5.0 / 5
2104
تگها: تحقیقات , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد