2 مخترع كنیایی بازوی رباتیك قابل كنترل با ذهن ساختند

2 مخترع كنیایی بازوی رباتیك قابل كنترل با ذهن ساختند

گروه هوش مصنوعی: دو مخترع اهل کشور کنیا یک بازوی رباتیک آینده نگرانه اختراع کرده اند که می توان آنرا با امواج مغز کنترل کرد. این دستگاه می تواند انقلابی در نحوه تعامل افراد دارای معلولیت با جهان بوجود آورد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شاید یکی از بخش های داستان های علمی-تخیلی به نظر برسد، اما دو مخترع کنیایی آنرا به دنیای واقعی آورده اند. "دیوید گاتو" و "موسی کیونا" یک بازوی رباتیک اختراع کرده اند که می تواند توسط امواج مغز کنترل شود. اختراعی که می تواند سبب یک انقلاب در نحوه تعامل افراد دارای معلولیت با جهان شود.
این سایت با "گاتو" و "کیونا" صحبت کرده و از آنها در مورد منبع الهام خود برای چنین اختراعی پرسیده است که سخنان آنان در زیر آمده است.
"کیونا" می گوید: من از دوران کودکی یک مبتکر کنجکاو و پرشور بودم. ایده بازوی رباتیک هنگامی که در دبستان بودم و مادر یکی از دوستانم را دیدم که دستش از زیر آرنج قطع شده بود، در ذهنم کاشته شد. همکلاسی های من به خاطر این معلولیت تمایل نداشتند با او ارتباط داشته باشند و این همان زمانی بود که به فکر ساخت این دستگاه افتادم.
وی افزود که همین طور از افرادی الهام گرفته است که از بیماری "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک"(ALS)، نقص مادرزادی و سکته مغزی رنج می برند و می خواهد برای آنها تفاوت بوجود آورد.
از جانب دیگر، "گاتو" می گوید که الهام او برای ساخت این بازوی رباتیک از یک فیلم سینمایی گرفته شده است. وی اظهار داشت: من از یک مجموعه فیلم تلویزیونی به نام "پلیس ربات" الهام گرفتم. من مدام در مورد این فیلم و اینکه چگونه یک واحد ماشین رباتیک می تواند با یک انسان در سطح سلولی ارتباط برقرار کند، فکر می کردم.
وی همین طور افزود که این بازوی رباتیک برای استقلال هرچه بیشتر افراد دارای معلولیت تولید شده است.
"گاتو" افزود: هدف این رابط مغز به ماشین، ایجاد ارتباط مستقیم بین مغز و ماشین بدون استفاده از عضلات یا اعصاب محیطی است. من معتقدم که طی ۱۰ سال آینده می توانیم به تولید کنندگان پیشرو آفریقایی رباتیک زیستی/بیونیک تبدیل شویم.
وی همین طور اظهار داشت که معتقد می باشد توانایی تحول جامعه خودرا بوسیله این پروژه دارد و کارشناسان معتقدند که اختراع وی می تواند جهان را متحول کند.
منبع:

1399/12/24
12:48:01
0.0 / 5
1244
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد