محققان انگلیسی مدعی شدند؛

اضطراب بعد از حادثه نجات یافتگان از كرونا را تهدید می كند

اضطراب بعد از حادثه نجات یافتگان از كرونا را تهدید می كند

نتایج بررسی های محققان انگلیسی نشان داده است خیلی از نجات یافتگان از ویروس کرونا برای مدت طولانی از مشکلات شناختی و روانی رنج می برند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از اسلش گیر، عموم مردم بیم دارند که در صورت ابتلاء به کرونا جان خویش را از دست بدهند و نسبت به نتایج متنوع و خطرناک ابتلاء به این بیماری بی توجه هستند.
پژوهش های مختلف حاکیست ابتلاء به کرونا تبعات کوتاه مدت و بلند مدت زیادی برای سلامتی انسان ها دارد و بعضی از این مشکلات جنبه های شناختی و روان پزشکی دارند.
بر همین اساس گونه های جدید ویروس کرونا می توانند تأثیرات مخربی بر روی مغز انسان ها داشته باشند و در ۴۵ درصد بیماران بررسی شده در انگلیس منجر به اختلال در توانایی شناخت افراد شده اند. همینطور در حدود ۲۸ درصد از بیماران ابتلاء به کرونا سبب شده تا عملکرد حافظه افراد مختل شود. این اختلال ها در بعضی بیماران بهبود یافته شدید بوده است.
متداول ترین اختلال در بهبودیافتگان کرونا در ماه های اخیر اختلالی معروف به پی تی اس دی یا اختلال اضطراب بعد از سانحه بوده است. این اختلال بعد از مشاهده، تجربهٔ مستقیم یا کسب اطلاع از یک عامل استرس زا و صدمه زای شدید روی می دهد که می تواند به مرگ واقعی یا تهدید به مرگ یا وقوع یک سانحهٔ جدی منجر شود. در واقع این افراد حتی پس از بهبودی بیماری کرونا احساس ترس و درماندگی می کنند، رفتارهای آشفته و حاکی از بی قراری بروز می دهند و خواب و فعالیتهای روزانه آنها مختل می شود.
احساس افسردگی و خستگی و فرسودگی همچون نشانه های شایع در خیلی از مبتلایان به ویروس کروناست. مشکلات در ارتباط با حافظه در نیمی از بهبودیافتگان از کرونا وجود داشته و حدود نیمی از این افراد هم گفته اند توان تمرکز خویش را از دست داده اند. این نگرانی وجود دارد که طی ماه ها و سالهای آینده میلیون ها نفر در سرتاسر جهان پس از رهایی از کرونا با مشکلات مذکور دست و پنجه نرم کنند و توانایی فعالیت حرفه ای، رانندگی، مدیریت امور مالی، تصمیم گیری های دقیق، رسیدگی به امور خانوادگی و غیره را از دست بدهند.


منبع:

1399/12/22
14:22:31
0.0 / 5
1306
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد