تغییر لوگوی گوگل به مناسبت زادروز مخترع ماسك جراحی

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت زادروز مخترع ماسك جراحی

گروه هوش مصنوعی: گوگل روز چهارشنبه به مناسبت صد و چهل و دومین زادروزˮ وو لین تهˮ(Wu Lien-teh)پزشک متخصص اپیدمیولوژی چینی-مالزیایی که ماسک جراحی تولید کرد، لوگوی خودرا تغییر داد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، وی نخستین دانشجوی چینی تبار بود که دکترای پزشکی خودرا از دانشگاه کمبریج دریافت کرد. بعد از تحصیل وی برای کار به چین رفت و در سال ۱۹۰۸ معاون دانشکده پزشکی ارتش شد. هنگامی که در سال ۱۹۱۰ یک اپیدمی بسیار کشنده در شمال غربی چین شیوع یافت دکتر "وو لین ته" دستور تحقیق در مورد بیماری در حال شیوع را دریافت کرد و بعد از انجام کالبد شکافی بر روی یکی از قربانیان این بیماری کشف کرد که این طاعون بوسیله هوا پخش می شود و بسیار مسری است.
این بیماری که میزان مرگ و میر آن ۹۹.۹ درصد بود در نهایت ۶۰ هزار کشته برجا گذاشت، بوسیله تنفس از انسانی به انسان دیگر در حال انتقال بود. برای مقابله با گسترش، وو ماسکی تولید کرد که از پنبه و گاز (پانسمان) تشکیل شده بود تا افراد بتوانند هوای فیلتر شده را استنشاق کنند. امروزه او را یکی از پیشگامان ماسک N۹۵ می دانند چونکه ایده اولیه طراحی این نوع ماسک ها از ماسک اختراع شده توسط وی گرفته شده است.
با رهبری و هدایت وی طی آن سال ها، آن اپیدمی موسوم به "طاعون منچوریان" طی چند ماه ریشه کن شد. وی برای کارش در کنترل طاعون پنومونی در سال ۱۹۳۵ نامزد دریافت جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی شد که در آن زمان این اتفاق برای اولین بار برای یک فرد چینی تبار رخ می داد. وو تا آخر عمر به کار در رشته پزشکی ادامه داد و سرانجام سال ۱۹۶۰ در سن ۸۰ سالگی بر اثر سکته مغزی درگذشت.
منبع:

1399/12/21
00:46:50
0.0 / 5
1331
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد