چرت زدن امكان دارد در دی ان ای افراد باشد

چرت زدن امكان دارد در دی ان ای افراد باشد

محققان ˮبیمارستان عمومی ماساچوستˮ در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند نیاز افراد به چرت زدن امکان دارد در دی. ان. ای آنها باشد و تنها به خستگی مرتبط نیست.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان بیمارستان عمومی ماساچوست(MGH) در این مطالعه اطلاعات ژنتیکی و عمومی ۴۵۲ هزار و ۶۳۳ نفر که در بانک اطلاعات پزشکی انگلیس موجود بود را به منظور اینکه آیا افراد چرت می زنند یا در صورت انجام این کار هر چند وقت یک مرتبه آنرا انجام می دهند، بررسی کردند.
۱۲۳ ناحیه در ژنوم انسان وجود دارد که به چرت زدن در روز مرتبط می باشد و محققان می گویند این نشان داده است که احتیاج به چرت زدن امری زیست شناختی است.
محققان آمریکایی کشف کردند که نواحی موجود در ژنوم انسان در رابطه با چرت زدن در آن دسته از داوطلبانی که ادعا می کنند به صورت مرتب در طول روز چرت می زنند، نمایان تر است.
"ایاس داگلاس"(Iyas Daghlas) نویسنده مطالعه اظهار داشت: درک نشانگرهای ژنتیکی چرت زدن در روز می تواند به پزشکان کمک نماید تا برای هر فرد سفارش های شخصی برای زمان خوابیدن عرضه کنند.
"حسن سعید دشتی"(Hassan Saeed Dashti) یکی از نویسندگان این مطالعه اظهار داشت: چرت زدن تا حدودی بحث برانگیز است. بعضی از کشورها مانند اسپانیا که چرت زدن های روزانه از مدت ها پیش بخشی از فرهنگ بوده اند حالا این عادت کم کم از بین رفته است. در همین حال بعضی از شرکت ها در ایالات متحده حالا چرت زدن را بعنوان راهی برای افزایش بهره وری تبلیغ می کنند. با عنایت به این نکته بررسی و درک مسیرهای بیولوژیکی که در چرت زدن نقش دارند، مهم می باشد.
یافته های این مطالعه در مجله "Nature Communications" انتشار یافته است.
منبع:

1399/12/12
21:25:49
0.0 / 5
1045
تگها: شركت , محقق
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد