تولید واكسن كرونا با بهره گیری از مار پیتون

تولید واكسن كرونا با بهره گیری از مار پیتون

یک محقق و شکارچی مار پیتون با نام مستعار ˮThe Wildmanˮ به سایر ارگان ها پیوسته تا به دنبال چیزی بگردند که معتقدند می تواند به مبارزه با کروناویروس کمک نماید و در اورگلیدز(Everglades) فلوریدا قرار دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، داستین کرام(Dustin Crum) شکارچی مار پیتون و داریل تامسون(Daryl Thompson) یک محقق و کارآفرین از موسسه "گلوبال ریسرچ و دیسکاوری گروپ"(Global Research & Discovery Group) از شهر وینتر هیون(Winter Haven) به دنبال "مار پیتون مهاجم برمه ای"(Burmese) هستند تا از "اسکوالین"(squalene) آن استفاده کنند. این ماده وقتی به واکسن افزوده شود موجب تشدید پاسخ ایمنی می گردد.
اسکوالین ماده ای طبیعی به شکل روغن است که در طبیعت یافت می شود و بطور تجاری از روغن ماهی خصوصاً از کبد کوسه تهیه می شود. بااینکه خارج کردن این روغن از کوسه به موضوعی بحث برانگیز میان فعالان حقوق حیوانات تبدیل گشته اما مار پیتون برمه ای ضرر و زیان زیادی به منطقه ی اورگلیدز وارد میکند و مسئولان حیات وحش خواهان نابودی آن هستند. کران همین طور اضافه کرد: یک مار ۱۰ فوتی (۳ متری) به اندازه ی کافی اسکوالین برای تولید ۳۵۰۰ دوز واکسن دارد.
اگرچه سازمان بهداشت جهانی استفاده از اسکوالین در تولید واکسن را بی خطر می داند اما بر طبق فهرست سازمان غذا و دارو، این ماده در واکسن های مدرنا و فایزر وجود ندارد.
اسکوالین نخستین بار در سال ۱۹۹۷ استفاده شد و ۱۰ میلی گرم از آن برای ساخت واکسن آنفولانزا مورد استفاده قرار گرفت و از آن روز ۲۲ میلیون دوز واکسن آنفولانزا تولید شده و مورد استفاده قرار گرفته است.
با این حال سخنگوی شرکت فایزر اعلام نموده که در این واکسن از هیچ فرآورده ی انسانی و حیوانی و یا هیچ نوع مخدری استفاده نشده که نشان میدهد واکسن این شرکت فاقد اسکوالین است.
ایده استفاده ی این ماده در واکسن بعد از همه گیری ویروس، بیشتر مورد توجه قرار گرفت اما منبع اصلی آن کوسه ها هستند و فعالین حقوق حیوانات به این ایده علاقه ای نشان ندادند.
استفانی برندل(Stefanie Brendl) مدیر و بنیان گذار موسسه ی Shark Allies می گوید: تهیه یک ماده از حیوانات وحشی منبع ناپایداری خواهد بود بخصوص اگر آن حیوان زیاد تولید مثل نکند. هنوز نمی دانیم این همه گیری چقدر ادامه خواهد داشت و چه تعداد جهش جدید خواهدنمود و اگر ما از کوسه ها استفاده نمائیم تعداد کوسه هایی که کشته می شوند بسیار زیاد خواهد شد. وی در فیس بوک خود نوشت ما قصد نداریم روند تولید واکسن را کند یا متوقف نماییم ما فقط می خواهیم اسکوالین غیر حیوانی همگام با بهره گیری از اسکوالین کوسه آزمایش شود تا بتوان آنرا در زودترین حالت ممکن جایگزین کرد.


به همین دلیل کرام و تامسون به دنبال چنین منبعی در مارهای پیتون هستند.
کرام به FOX۱۳ اظهار داشت: خواص درمانی زیادی در مارها وجود دارد. اگر به طب سنتی نگاه کنید می بینید که برای هزاران سال از پیتون ها و ترکیبات درون بدن آنها استفاده می شده است.
تامسون اظهار داشت که تحقیقات به سرعت در حال انجام می باشد. او اضافه کرد: با مطالعه تاثیرات متابولیکی می توانیم راهی جدید برای تولید اسکوالین بیابیم. ما می توانیم آنرا از روغن ها یا چربی هایی مثل کلسترول خارج نماییم. دلیل دیگری که این دو نفر پیتون ها را برای این کار انتخاب نموده اند تهاجمی بودن آنها و صدمه ای است که به حیوانات بومی فلوریدا می زنند.
کرام می گوید: ما می خواهیم از این شرایط بد نتیجه ای خوب حاصل نماییم و این مساله به بهبود خیلی از افراد و نجات جان های زیادی کمک خواهدنمود.
برخی دانشمندان و مردم باور ندارند که افزودن اسکوالین به واکسن کار درستی باشد و بگفته سازمان بهداشت جهانی برخی معتقدند مشکلات کهنه سربازان آمریکایی "جنگ خلیج فارس"Gulf) War) ناشی از وجود اسکوالین در واکسن های دریافتی سربازان بوده است. اما این سازمان می گوید در این واکسن ها اسکوالین وجود نداشته است.

1399/12/10
14:29:05
0.0 / 5
1177
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد