نظارت بر سلامت زنان حامله با یك دستگاه پوشیدنی

نظارت بر سلامت زنان حامله با یك دستگاه پوشیدنی

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران ˮدانشگاه ویرجینیای غربیˮ(West Virginia University) در مطالعه اخیر خود دستگاهی را برای نظارت بر سلامت کلی زنان حامله ساخته اند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از بیبی گاگا، بگفته پزشکان، خیلی از زنان حامله ممکنست اطلاعات کاملی درباره نحوه ایمن بودن و سالم نگه داشتن خود و تناسب اندام در دوران حاملگی دریافت نکنند اما دستگاه پوشیدنی جدیدی که توسط "شون روان"(Shon Rowan) از دانشکده پزشکی و پزشکی ناباروری دانشگاه ویرجینیای غربی انجام شده است می تواند دراین زمینه به زنان حامله کمک نماید.
دستگاه پوشیدنی روان "WHOOP" نام دارد. این دستگاه قادر به جمع آوری اطلاعات در مورد سلامت کلی کاربر است و می تواند اطلاعاتی همچون ضربان قلب در حالت استراحت، نوسان در ضربان قلب، نرخ تنفس و اطلاعات خواب آنها را جمع آوری کند.
کاربران می توانند به آسانی این دستگاه را روی مچ خود ببندند. بااینکه ممکنست با سایر موارد موجود در بازار مانند فیت بیت قابل مقایسه باشد اما این مساله که می تواند نوسان در ضربان قلب یک فرد را تعیین کند آنرا از دیگر دستگاهها متمایز می کند.
بنظر می رسد این نخستین مطالعه است که طی آن پژوهشگران تصمیم به توسعه یک فناوری پوشیدنی گرفته اند که قابلیت جمع آوری داده های ضربان قلب را قبل، حین و پس از حاملگی دارد.
روان اظهار نمود که مطالعات زیادی در مورد ارتباط بین ورزش و حاملگی بررسی نشده است و علت آن نیز بیشتر به این علت است که پژوهشگران به سبب خطرات مرتبط در گرفتن مجوز مطالعه بر روی زنان حامله مشکل دارند. با این وجود روان افزود که مطالعات وی می تواند برای زنان حامله سودمند باشد.
گرچه پژوهشگران همچنان به تحقیقات خود ادامه می دهند اما تا حالا پژوهشگران به یک نتیجه مهم رسیده اند و آن این است که بانوانی که زایمان می کردند بعد از زایمان در وضعیت بهتری نسبت به پیش از حاملگی بودند. با این وجود نوسان ضربان قلب بعد از زایمان افزایش یافت و تا حدود شش هفته بعد از زایمان همچنان در حد بالا باقی ماند. روان اضافه کرد: مطالعات انجام شده توسط "WHOOP" در افراد غیر حامله نشان داده است که نوسان ضربان قلب بعنوان شاخصی برای تناسب اندام شناخته شده است.
منبع:

1399/12/06
14:05:11
0.0 / 5
1029
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد