مشاهده گوزنی كه مو در چشمش رشد می كند!

مشاهده گوزنی كه مو در چشمش رشد می كند!

گروه هوش مصنوعی: یک گوزن در تنسی آمریکا یافت شده است که از یک بیماری بسیار نادر رنج می برد و موهای قابل رویش در مردمک چشم خود دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در طبیعت، خصوصاً در حیوانات، چیزهای عجیب و غریب زیادی می توانیم پیدا نماییم. اما این بدان معنا نیست که از آنها متعجب نشویم.
حالا گزارش جدیدی در مجله Quality Whitetails که مجله انجمن ملی گوزن ها است، اتفاقی بسیار نادر را آگاهی داده است که آن، کشف گوزنی با مردمک چشم مودار است! بله، درست خواندید، گوزنی که در چشم خود مو دارد.
نویسنده این گزارش می گوید: من در کار خود بعنوان یک روزنامه نگار حیات وحش، از خیلی از گوزن های عجیب و غریب گزارش تهیه کرده ام، اما اگر همه آنها را برای یک نمایش آماده کنم، این مورد جدید، مهم ترین و عحیب ترین آنها خواهد بود.
این گوزن در یک جاده شلوغ دیده شد که ظاهراً کاملاً از اینکه آنجا توسط انسان ها احاطه شده است، غافل بود. وقتی مأموران آنرا برای معاینه به واحد مطالعه بیماریهای حیات وحش جنوب شرقی(SCWDS) از دانشکده دامپزشکی دانشگاه "جورجیا" آوردند، دریافتند که این گوزن از بیماری "هموراژیک اپیزوتیک"(EHD) رنج می برد.
این بیماری احتمالاً توضیح می داد که چرا این گوزن به صورت دایره ای راه می رود و هیچ ترسی از انسان های اطراف خود ندارد.
گزارش شده است که گوزن هایی که از ویروس EHD رنج می برند، دارای تب بالا و سایر علایم گمراهی و گیجی هستند، اما توضیحی درباره موهای یافت شده در چشم این گوزن وجود ندارد.
پژوهشگران گزارش دادند که چشم های مودار این گوزن در حقیقت "درموئیدهای قرنیه" هستند.
دکتر "نیکول نمث" و "میشل ویلیس" در یک گزارش رسمی نوشتند: درموئیدها نوعی "کوریستوما" هستند که بعنوان بافت طبیعی در یک مکان غیر طبیعی تعریف می شوند.
آنها افزودند: درموئیدهای قرنیه مانند موردی که در این گوزن مشاهده می شود، اغلب حاوی عناصر پوستی طبیعی همچون فولیکول های مو، غدد عرق، کلاژن و چربی هستند. این توده ها بطور کلی خوش خیم(غیرتهاجمی) و مادرزادی هستند و دلیل وجود آنها احتمالاً ناشی از نقص رشد در دوران جنینی است.
پژوهشگران افزودند که این گوزن احتمالاً با این شرایط بسیار نادر متولد نشده است، بلکه به مرور زمان آنرا توسعه داده است. این استدلال توضیح می دهد که چرا این گوزن برخلاف نابینا بودن موفق به زنده ماندن تا حالا شده است.
منبع:

1399/12/04
13:45:02
0.0 / 5
978
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد