بهره گیری سامسونگ از رایانش كوانتومی برای ساخت باتری های بهتر

بهره گیری سامسونگ از رایانش كوانتومی برای ساخت باتری های بهتر

شرکت سامسونگ برای تحقیق روی بهینه سازی باتری های خود به محاسبات کوانتومی روی می آورد و امیدوار است که کمک گرفتن از کامپیوتر کوانتومی ˮهانیولˮ(Honeywell) بتواند مشکلات این شرکت را در این حوزه حل کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، حتی کوچکترین تغییرات و پیشرفت در فناوری باتری ها هم می تواند در تصمیم گیری ما نسبت به خرید دستگاه های الکترونیکی تعیین کننده باشد و الان شرکت سامسونگ امیدوار است که رایانش کوانتومی به آن در این عرصه کمک نماید.
این شرکت فناوری و پژوهشگران کالج سلطنتی لندن از سیستم "هانیول" مدل H1 برای کشف کاربردهای محاسبات کوانتومی در توسعه باتری های استفاده می نمایند. این پلت فرم در حالت ایده آل با الگوریتم های پیچیده ای که برای کامپیوتر های معمولی بسیار سنگین است، سر و کار خواهد داشت.
نخستین آزمایش سیستم مدل H1 برای شبیه سازی پویایی مدل چرخش متقابل یا ریاضیات مربوط به مطالعه مغناطیس استفاده شد. این تیم از 100 دروازه قدرتمند دو کیوبیتی(یعنی عملیات های کوانتومی انجام شده بین دو کیوبیت) برای تولید نتایج بسیار دقیق و مطابق با انتظارات بهره برد.
پیش از اینکه سامسونگ و همکارانش از رایانش کوانتومی برای بهبود باتری ها به روشی عملی استفاده کنند، کارهای بیشتری دراین زمینه لازم است.
شرکت هایی نظیر شرکت خودروسازی "بی ام و" نیز بتازگی از تصمیم خود نسبت به بهره گیری از رایانش و کامپیوتر های کوانتومی برای بهبود محصولات و خدمات خود پرده برداشته اند و این اقدام در همه گیری است.
اگر سامسونگ بتواند چالش های ساخت باتری های پیشرفته را برطرف کند، می تواند تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های الکترونیکی را با دوام بیشتری تولید نماید که رقبای آن نخواهند توانست با آن رقابت کنند.
منبع:

1399/11/25
23:32:04
0.0 / 5
1238
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد