تصاویری خیره كننده از گذر فالكون ۹ از كنار ماه

تصاویری خیره كننده از گذر فالكون ۹ از كنار ماه

به گزارش گروه هوش مصنوعی در روز پنجشنبه در ساعت 1: 19 دقیقه بامدادان به وقت منطقه ی زمانی شرقی(9: 49 دقیقه ایران)، اسپیس ایکس(SpaceX) موشک فالکون 9(Falcon9) خودرا به فضا پرتاب کرد و در طول پرواز این موشک از مقابل ماه گذر کرد تا نمایشی خیره کننده داشته باشد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ترور مهلمن(Trevor Mahlmann) این لحظه را ثبت کرده است در صورتیکه موشک ۲۰۷ فوتی(۶۷ متری) که آتش از موتورهایش خارج می شود به سمت مدار می رود.
موشک شرکت ایلان ماسک(Elon Musk) قرار بود ۶۰ ماهواره ی استارلینک دیگر را به مجموع ماهواره های رساننده ی اینترنت در فضا برساند که هم اکنون ۱۰۹۵ عدد از آنها در مدار است.
مهلمن به دیلی میل اظهار داشت که این فیلم را با دوربین کنون EOS R۵ Canon ثبت کرده در صورتیکه در جزیره ی مریت(Merrit) در فاصله ی ۱۷.۹ مایلی (۲۹ کیلومتری) مرکز فضایی کندی بوده است. مرکزی که فالکون ۹ هجدهمین ماموریت استارلینک(starlink۱۸)را از آن جا به انجام رساند.
این عکاس اظهار داشت که قصد داشت ابتدا فیلم هایی از ابعاد خود موشک بگیرد اما در لحظه آخر تصمیمش عوض شد. برای اینکه بتازگی پس از مشاهده ی استارشیپ SN۹ در روز سه شنبه که هنگام فرود منفجر شده بود، به فلوریدا بازگشته بود.


خوشبختانه اسپیس ایکس توانست فالکون ۹ را به درستی جایی در بندر پورت کاناورال(Port Canaveral) بر روی سکوی مخصوص فرود آورد. این هجدهمین ماموریت ارسال ماهواره استارلینک به فضا بوده است. استارلینک ۱۷ قرار بود روز دوشنبه به فضا برود اما به سبب مشکلات جوی متوقف گردید و اسپیس ایکس تصمیم گرفت آزمایشات بیشتری قبل از پرتاب انجام دهد. این ماموریت برای روز جمعه برنامه ریزی شده است.


منبع:

1399/11/17
17:10:32
0.0 / 5
1328
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد