روشی نوین برای یافتن سریع قربانیان دفن شده در آوار

روشی نوین برای یافتن سریع قربانیان دفن شده در آوار

به گزارش گروه هوش مصنوعی تعدادی از پژوهشگران در حال توسعه یک سیستم سنسور پیشرفته برای یک پهپاد هستند تا هنگام نجات قربانیان دفن شده، هرچه زودتر بتواند اطلاعات را از صحنه دریافت کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، بعد از زمین لرزه یا انفجار گاز، مکان یابی و نجات قربانیان دفن شده اغلب بسیار طولانی و دشوار می باشد. دانشمندان بین المللی به جهت اینکه نیروهای امدادی بتوانند در آینده با سرعت بیشتری اطلاعات بهتر و دقیق تری از وضع موجود بدست آورند، در حال توسعه سیستم سنسور مقیاسی برای یک پهپاد بعنوان بخشی از پروژه تحقیقاتی "سیستم های سنسور مکان یابی افراد دفن شده در ساختمان های فروریخته" ( SORTIE) هستند.
ریزش ساختمان به علت عواملی مانند انفجار گاز یا زمین لرزه. اغلب به صورت ناگهانی و بدون اخطار اتفاق می افتد. تیم های جستجو و نجات معمولاً می توانند به آهستگی بر روی آوارهای ناپایدار ویرانه ها حرکت کنند. حال محققان دانشگاه فناوری کلن راهی برای حل این مشکل یافته اند. آنها معتقدند تجزیه و تحلیل این گونه حوادث با پهپادهای پیشرفته بهتر خواهد بود و علاوه بر آن این کار به نیروهای اورژانس برای جستجوی قربانیان دفن شده هم کمک می نماید.
تا آخر دسامبر ۲۰۲۲، محققان می خواهند یک سیستم مقیاسی برای یک هواپیمای بدون سرنشین تهیه کنند که بتواند به چهار بسته سنسور مختلف متصل شود. سیستم "bioradar" برای تشخیص حرکات تنفسی قربانیان دفن شده، محل تلفن همراه، اندازه گیری لیزر گاز برای تشخیص از راه دور جو انفجار و تجزیه و تحلیل ساختار آوار برای ارزیابی آوار مناسب خواهد بود. دانشمندان گفتند که برای اطمینان از اینکه هواپیمای بدون سرنشین بیش از اندازه سنگین نخواهد شد و بتواند مدت بیشتری در هوا بماند، می توان از بسته های سنسور به صورت جداگانه بهره برد.
این محققان هم اکنون در تلاشند تا تکنولوژی جدید را در ساختارهای مختلف مورد ارزیابی قرار دهند. چندین مؤسسه آلمانی و دانشگاه آلمان در این پروژه دخیل هستند.
منبع:

1399/11/10
16:56:40
0.0 / 5
1214
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد