معاون پژوهشی وزیر علوم:

قانون مقابله با تقلب علمی اصلاح می شود

قانون مقابله با تقلب علمی اصلاح می شود

به گزارش گروه هوش مصنوعی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم از تلاش وزارت علوم برای دسترسی مجدد به متون رساله ها و همینطور اصلاح قانون پیشگیری و اصلاح قانون مقابله با تقلب علمی اطلاع داد.غلامحسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین پیگیری ها در مورد قطع دسترسی به تمام متن رساله ها و رساله ها در سامانه گنج پایگاه ایرانداک که از دوم دیماه قطع شده است، اظهار نمود: اعتقاد وزارت علوم بر این است که دسترسی همگانی به متون علمی باید برای همه به طور گسترده صورت گیرد.
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم با بیان این خبر که در حال اصلاح آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی هستیم، اضافه کرد: در آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری موظف می باشند رساله ها و رساله های خویش را در سامانه های اعلامی وزارتین ثبت کنند.
این مقام مسئول وزارت علوم افزود: همینطور در پیشنهاد اصلاحی آیین نامه اجرایی در تلاش هستیم، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چارچوب یک دستورالعمل پیشبینی های لازم جهت دسترسی مجانی به متن کامل رساله ها و رساله ها را حداکثر ۵ سال پس از دفاع دانشجو به انجام رسانند.
رحیمی تصریح کرد: به موازات این اقدامات، برنامه تحول در نظام پژوهشی و فناوری تحصیلات تکمیلی در معاونت پژوهش و فناوری در حال تدوین است که به محض نهایی شدن جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، سایت گنج ایرانداک (پایگاه اطلاعات علمی ایران) در تاریخ دوم دیماه اعلام کرد؛ به استناد ماده هشت آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی از یکم دیماه ۱۳۹۹ دسترسی به تمام متن رساله ها و رساله ها در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) امکان پذیر نیست.


منبع:

1399/11/09
12:12:37
0.0 / 5
1205
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد