ربات سوفیا به تولید انبوه می رسد

ربات سوفیا به تولید انبوه می رسد

گروه هوش مصنوعی ربات سوفیا به تولید انبوه می رسد


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، سوفیا هنگام بازدید از آزمایشگاهی در هنگ کنگ که در آن توسعه یافته اظهار داشت: ربات های اجتماعی مانند من می توانند از بیماران یا افراد مسن مراقبت کنند. من حتی در شرایط دشوار می توانم به برقراری ارتباط، درمان و انگیزش اجتماعی کمک کنم.
از زمان رونمایی ربات سوفیا در سال ۲۰۱۶، این ربات انسان نما شناخته شده و مشهور شده است. حالا شرکت "هانسون رباتیک" که این ربات را توسعه داده است قصد تولید انبوه ربات هایی شبیه سوفیا تا آخر سال جاری میلادی را دارد.
شرکت "هانسون رباتیک" مستقر در هنگ کنگ اظهار داشت: چهار مدل ربات همچون مدلی همانند سوفیا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در کارخانه ها ساخته خواهند شد. چون که محققان پیشبینی می کنند همه گیری کووید-۱۹ فرصت های جدیدی را برای صنعت رباتیک ایجاد خواهد نمود.
"دیوید هانسون"(David Hanson) بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت اظهار داشت: دنیای محاصره شده توسط کووید-۱۹ برای ایمن سازی مردم به اتوماسیون یا خودکارسازی بیشتر و بیشتری نیاز خواهد داشت.
هانسون اعتقاد دارد راهکارهای رباتیک برای کنترل شیوع بیماری تنها محدود به مراقبت های بهداشتی نمی گردد بلکه ربات ها می توانند به افراد در صنایعی مانند خرده فروشی و خطوط هوایی هم کمک کنند.
وی ادامه داد: ربات سوفیا و دیگر ربات های شرکت هانسون به علت شباهت به انسان بسیار منحصر به فرد هستند و این امر می تواند در این دوران که افراد به شدت تنها و از لحاظ اجتماعی منزوی هستند بسیار مفید باشد. هانسون بدون عرضه تعداد مشخص افزود که او می خواهد "هزاران" ربات بزرگ و کوچک را در سال ۲۰۲۱ به فروش برساند.
"یوهان هورن"(Johan Hoorn)، استاد رباتیک اجتماعی دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ که در توسعه ربات سوفیا با این شرکت همکاری کرده است اظهار داشت: باآنکه این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی است اما همه گیری می تواند رابطه بین انسان و ربات را بهتر کند. تصور من این است که همه گیری در واقع به ما کمک می نماید تا ربات ها را زودتر روانه بازار نماییم چونکه در این زمان مردم بیشتر آمادگی درک این مورد را دارند.
هانسون رباتیک در حال توسعه رباتی به نام "گریس"(Grace) است و می خواهد امسال میلادی از آن رونمایی کند. این ربات برای بخش بهداشت و درمان ساخته شده است.
از زمان شیوع کرونا در جهان شرکتهای مختلفی ربات های متنوعی توسعه داده اند که ربات انسان نمای شرکت سافت بانک به نام پپر(Pepper) یکی از آنها است، این ربات برای شناسایی افرادی که ماسک ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. در چین، شرکت رباتیک "کلود مایندز"(Cloud Minds) در هنگام شیوع کرونا در ووهان به راه اندازی بیمارستان صحرایی تحت نظارت ربات ها کمک کرد.
نسبت به پیش از همه گیری استفاده از ربات ها در حال افزایش می باشد. طبق گزارشی از جانب فدراسیون بین المللی رباتیک، فروش جهانی ربات هایی با عرضه خدمات حرفه ای در سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ با جهش ۳۲ درصد روبرو بوده و میزان فروش آنها هم به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسیده است.
منبع:

1399/11/06
15:42:37
0.0 / 5
1182
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد