فضاپیمای اوریون آماده پرواز به ماه است

فضاپیمای اوریون آماده پرواز به ماه است

به گزارش گروه هوش مصنوعی طبق اعلام ناسا، فضاپیمای ˮاوریونˮ بالاخره برای پرواز به کره ماه آماده شده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فضاپیمای "اوریون"(Orion) ساخته شرکت "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) یک قدم ملموس برای بازگشت انسان به ماه برداشته است.
طبق اعلام ناسا، این غول هوافضایی، مونتاژ و آزمایش سفینه "اوریون" را به پایان رسانده و آنرا آماده انجام مأموریت آزمایشی "آرتمیس آی "(Artemis I در سال 2021 کرده و آنرا به ناسا منتقل کرده است.
حالا فقط کارهای آماده سازی نهایی مانده است که شامل بارگیری سوخت، یکپارچه سازی سیستم اخطار و لغو پرتاب و نصب سفینه روی موشک "SLS" ناسا است.
مأموریت "آرتمیس I" یک مأموریت بدون سرنشین خواهد بود. سفینه "اوریون" طی این مأموریت به دور ماه خواهد چرخید ​​تا به تأیید سیستم های خود و همینطور موشک "SLS" و تیم های زمینی قبل از انجام مأموریت "آرتمیس II" کمک نماید، ماموریتی که نخستین مأموریت سرنشین دار با همراهی فضانوردان ناسا خواهد بود. البته فضانوردان تا انجام مأموریت "آرتمیس III" قدم به سطح ماه نخواهند گذاشت.
باآنکه آماده شدن "اوریون" یک لحظه مهم تاریخی است، اما هنوز سوالات و ابهاماتی در مورد آینده برنامه "آرتمیس" وجود دارد. به عنوام مثال، آخرین بودجه اختصاص یافته از جانب کنگره به برنامه "آرتمیس" برای فرود باردیگر در ماه در سال 2024 کاهش یافته است و به احتمال زیاد دولت بایدن با عنایت به بحران بیماری کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن اقتصاد آمریکا ناشی از این شیوع این بیماری، این برنامه را در اولویت قرار نخواهد داد.
ازاین رو مأموریت "آرتمیسI" احتمالاً به جلو پیش خواهد رفت، اما نباید تعجب کرد اگر "اوریون" پس از آن تا مدتی بدون استفاده بماند.
منبع:

1399/10/27
18:55:17
0.0 / 5
1106
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد