رنگ رودخانه های آمریكا زرد و سبز شده اند

رنگ رودخانه های آمریكا زرد و سبز شده اند

گروه هوش مصنوعی: تعدادی از محققان دانشگاه کارولینای شمالی و دانشگاه ایالتی کلرادو گزارش دادند که حدودا یک سوم رودخانه های ایالات متحده طی 34 سال اخیر تغییر رنگ داده اند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، مقاله ی این گروه در مجله Geophysical Research Letters انتشار یافته است. در این مقاله این گروه نتایج بررسی و مطالعه هزاران تصویر ماهواره ای گرفته شده از ایالات متحده را شرح می دهند.
سلامت رودخانه ها برای تعداد زیادی از افرادی که در ایالات متحده زندگی می کنند و همین طور مردم کشورهای دیگر بسیار مهم می باشد. با این وجود همانطور که نویسندگان این مقاله به آن اشاره کرده اند آب رودخانه ها به میزان کمی جهت بررسی آلودگی و مقدار رسوب مورد آزمایش قرارگرفته اند.
دانشمندان ۲۳۵ هزار تصویر ماهواره ای که در طول سالهای ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۸ گرفته شده بود را مورد بررسی قرار دادند تا اطلاعات بیشتری درباره ی سلامت رودخانه های ایالات متحده به دست آورند. آنها این تصاویر گرفته شده از رودخانه هایی که حداقل ۶۰ متر پهنا دارند را مورد مقایسه قرار دادند. آنها از ۱۶ میلیون نمونه اندازه گیری که شامل ۱۰۸ کیلومتر رودخانه بود استفاده کردند.
پژوهشگران دریافتند که تقریباً یک سوم کل رودخانه های بزرگ در طول ۳۴ سال قبل تغییر رنگ داده اند. نیمی از این آمار رودخانه هایی را نشان میدهد که عموما زرد رنگ هستند.
این مساله نشان دهنده ی آنست که این رودخانه ها به شدت از رسوبات پر شده اند. گروه دیگر سبز رنگ بودند که نشان دهنده ی وجود مقدار زیادی جلبک در آب است. فقط ۸٪ از تصاویر ماهواره ای رودخانه هایی را نشان می داد که عموما آبی بودند.
پژوهشگران می گویند که رنگ رودخانه ها الزاما شاخص مناسبی برای اندازه گیری سلامت رودخانه نیست. برای مثال افزایش رسوب می تواند در اثر افزایش بارندگی ها باشد از جانب دیگر سبز رنگ شدن رودخانه ها اغلب در اثر ورود روان آب کودهایی است که از مزارع و چمنزارها وارد آب می شود.
بر طبق تحقیقاتی که قبل از این انجام شده است کود موجود در رودخانه های ایالات متحده وارد اقیانوس ها می شود و این اتفاق موجب شکوفایی جلبکی(رشد بیش از اندازه جلبک ها) شده و این جلبک ها با مصرف اکسیژن موجب به وجود آمدن مناطق مرده ی اقیانوسی که مناطقی کم اکسیژن هستند می شوند.
دانشمندان خاطرنشان کردند که بیشتر تغییرات به وجود آمده تدریجی رخ داده اند و رنگ رودخانه ها در طول سال ها به آرامی تغییر کرده است و رنگ بعضی از آنها به میزان کمتری شبیه به رنگ طبیعی رودخانه است که دلیل آن آلودگی و یا مواد آلی حل شده در آب است.
دانشمندان همین طور دریافتند که رنگ رودخانه های مناطق شمالی و غربی معمولا از آبی به سبز تغییر می کند، درحالی که رودخانه های مناطق شرقی بیشتر زرد رنگ می شوند.
منبع:

1399/10/19
12:53:16
0.0 / 5
1159
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد