مارماهی گیری با روغن ماهی

ماهی هایی كه در خاك زندگی می كنند!

ماهی هایی كه در خاك زندگی می كنند!

گروه هوش مصنوعی: روش جدیدی از ماهیگیری ابداع شده است که با اندکی پودر و کرم و روغن ماهی، مارماهی سانان حاضر در اعماق گل و لای تالاب ها و دریاچه ها را بیرون می کشند و به سبب اینکه سرشار از مواد مغذی هستند، آنها را شکار می کنند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، هنگامی که آب یک تالاب کاسته می شود، بعضی از ماهی ها به خصوص مارماهی ها پناهگاهی برای خود درون گل های نرم می سازند.
ماهی گیران با مالیدن کمی از پودر ماهیگیری و روغن ماهی که ترکیب دقیق آنرا فاش نمی کنند، به شکاف های موجود در سطح گل و لای، آنها را بیرون می کشند.
این مارماهی ها سرشار از اسید چرب امگا۳، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سلنیوم، منگنز، روی، فسفر و آهن هستند.
از آنجایی که جمعیت آنها در سالیان اخیر بطور قابل توجهی کاهش یافته است، معمولا در دریاچه ها یا رودخانه های کوچک دیده نمی شوند. بدین سبب ارزش مالی آنها بسیار بالا رفته و شکار آنها به کار سودآوری تبدیل گشته است.
مارماهی ها مار نیستند، بلکه نوعی ماهی هستند که فاقد باله در قسمت دم و سینه هستند. آنها منبع خارق العاده ای از اسیدهای چرب امگا ۳ سالم هستند. آنها همین طور حاوی مقدار کافی کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سلنیوم، منگنز، روی، فسفر و آهن هستند.
آنها قادر هستند که علاوه بر درون آب، با اکسیژن خیلی کم نیز زندگی کنند، بنا بر این است که در گل های نرم و پر آب قادر به ادامه حیات هستند.
اغلب مارماهی ها در آب های کم عمق اقیانوس ها زندگی می کنند و در ماسه ها، گل ها یا در بین صخره ها فرو می روند.
بیشتر گونه های مارماهی شب زی هستند، بدین سبب به ندرت دیده می شوند. بعضی اوقات دیده می شود که آنها به صورت دسته جمعی در چاله ها یا حفره هایی موسوم به "گودال مارماهی" زندگی می کنند.
بعضی از گونه های مارماهی نیز در آب های عمیق تر در عمق ۴۰۰۰ متری زندگی می کنند. در بین آنها، فقط اعضای خانواده "آنگویلا" در آب شیرین زندگی می کنند، اما آنها نیز برای تولید مثل به دریا برمی گردند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/10/15
01:39:55
0.0 / 5
1422
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد