آزمایش واكسن كرونا بر روی كودكان و زنان حامله از ژانویه شروع می شود

آزمایش واكسن كرونا بر روی كودكان و زنان حامله از ژانویه شروع می شود

به گزارش گروه هوش مصنوعی خراسان رضوی رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا، دکتر آنتونی فائوچی اظهار داشت: تولیدکنندگان دارو ایالات متحده قصد دارند آزمایش های بالینی واکسن کووید-19 بر روی زنان حامله و کودکان خردسال را از ماه ژانویه آغاز کنند.


به نقل از نیوز، انتظار می رود، آزمایش های بالینی ایمنی واکسن کووید-۱۹ برای زنان حامله و کودکان خردسال در ژانویه آغاز شود. زنان حامله تا حالا در هیچ آزمایش بالینی واکسن کووید-۱۹ شرکت نکردند و این مورد به این معنا است که زنان حامله تا زمانی که اطلاعات ایمنی بیشتری جمع آوری نشود، قادر به دریافت واکسن نیستند.
آرن هال از مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریها (CDC) اظهار داشت: پزشکان احتمال خطر و عوارض واکسن برای زنان حاملگی که مبتلابه کووید -۱۹ هستند را یافته اند. وی درجلسه کمیته مشاوره واکسن های سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و محصولات بیولوژیکی مرتبط اظهار داشت: «نشانه های اولیه حاکی از این است که مبتلاشدن به کرونا ممکنست خطر بیشتری برای زایمان زودرس ایجاد کند».
بر اساس اعلام آکادمی اطفال آمریکا، آزمایش کووید-۱۹ بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار کودک از زمان مبتلاشدن به بیماری همه گیر مثبت شده است. درحالی که کودکان در بیشتر موارد با موفقیت با ویروس مقابله کردند اما آنان نیز قسمتی از آزمایش های جدید واکسن کووید-۱۹ خواهند بود.
دکتر مارک سویر اظهار نمود: «بیشتر کودکان به کووید-۱۹ شدید مبتلا نمی شوند، بدین سبب مجبور نیستیم آنان را در بیمارستان بستری نماییم، اما می توانند عفونت را منتقل کنند بنا بر این مهمست که اگر کودکان شما علایم تنفسی دارند، در خانه بمانند برای اینکه ممکنست مبتلابه کووید-۱۹ باشند و شما باید مراقب باشید آنرا به دیگران منتقل نکنند.»
سویر که متخصص بیماریهای عفونی کودکان در بیمارستان کودکان رادی (Rady) است، همین طور در بخش ایمنی واکسن کووید-۱۹ فعالیت دارد، توضیح داد که کودکان نیز مستعد بروز علایم تنفسی مشابه بزرگسالان هستند.
دکتر سویر اظهار داشت: « والدین می توانند مانع از جمع شدن بچه ها در گروه های بزرگ شوند و درواقع باید اهتمام نماییم خانواده را در گروه های بزرگ دورهم جمع نکنیم برای اینکه به وضوح شاهد افزایش موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در سراسر کشور هستیم.».
درحالی که اعلام شده است، بیش از یک میلیون کودک به ویروس آلوده شده اند، کارشناسان فکر می کنند که این تعداد بسیار بیشتر از میزان اعلام شده است، برای اینکه این بیماری اغلب در کودکان خفیف و ممکنست قابل شناسایی نباشد. بنا بر این است که دکتر سویر مردم را تشویق می کند که از ماسک استفاده کنند.
وی اشاره کرد: «این ویروس مدام به ما یادآوری می کند که اگر از ماسک صورت استفاده نکنیم، همانطور که حالا مشاهده می نماییم تعداد مبتلایان بیشتری خواهیم داشت و احیانا حداقل تا زمان دریافت واکسنی که بتواند به ما در مقابله با این بیماری همه گیر کمک نماید، استفاده از ماسک ادامه خواهد یافت».
شرکت های فایزر و بیوان تک (Pfizer BioNTech) به نخستین تولیدکننده واکسن کووید-۱۹ تبدیل شدند و آزمایش واکسن کرونا بر روی کودکان را در ماه سپتامبر آغاز کردند، اما هنوز اطلاعاتی در مورد تاثیرات واکسن در کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال وجود ندارد. البته سایر شرکت های تولیدکننده واکسن مانند مدرنا (Moderna) نیز آزمایش واکسن خود بر روی کودکان و نوجوانان را برنامه ریزی می کنند.
منبع:

1399/09/25
12:15:52
5.0 / 5
1414
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد