نقش یك پروفسور خانم در ماموریت هایابوسا-۲

نقش یك پروفسور خانم در ماموریت هایابوسا-۲

پروفسور ˮدانا بریˮ(Dana Barry) از ˮدانشگاه کلارکسونˮ نقش مهمی در ماموریت فضاپیمای ˮهایابوسا-2(Hayabusa -2) ژاپن که بتازگی با نمونه هایی از سیارک ریوگو به زمین بازگشت، داشته و نام او در بین دیگر پژوهشگران این ماموریت است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از سایت "دانشگاه کلارکسون"، پروفسور"دانا بری" در تصویر زیر با افتخار گواهی ماموریت "هایابوسا-۲" خودرا به معرض نمایش گذاشته است.


این فضاپیما در سال ۲۰۱۴ پرتاب شد و در سال ۲۰۱۸ به سیارک ریوگو رسید و چندین نمونه را جمع آوری کرد. دانشمندان امیدوارند نمونه های گرانبهایی که انتظار می رود بیش از ۰.۱ گرم ماده نباشد، در مورد منشا و تکامل منظومه شمسی اطلاعاتی باارزش در اختیار آنها قرار دهد و به تحقیقات آنها برای دفاع از زمین در مقابل برخورد احتمالی سیارک کمک نماید.
"هایابوسا-۲" می خواهد طی ۱۰ سال آینده از دو سیارک دیگر نیز بازدید کند. سیارک ها اجسام سنگی هستند که به دور خورشید می چرخند. آنها بویژه بین مدارهای مریخ و مشتری یافت می شوند. جالب است بدانید که نام سیارک ریوگو از یک داستان ژاپنی در مورد کاخی جادویی در کف دریا گرفته شده است.
دکتر "دانا بری" قبلاً بعنوان محققی در "برنامه گرانت فضایی کلارکسون"(Clarkson’s Space Grant Program) کار می کرد، علاوه بر آن وی کارهای مربوط به ماموریت ناسا را ​​انجام داده و عضو انجمن سیاره ای نیز است.
استاد او برای مقطع دکترا(وی در سال ۲۰۱۱ مدرکش را از "دانشگاه اوزاکا" در ژاپن دریافت کرد) پروفسور "توشی هیرو تاناکا"(Toshihiro Tanaka) معاون رئیس دانشگاه اوزاکا است. دکتر بری استاد تحقیق دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه کلارکسون، دستیار پشتیبانی آموزشی در "دانشگاه ایالتی نیویورک در کانتون"، استاد هیئت علمی "دانشگاه آنستد"(Ansted University) و سفیر شیمی و از اعضای انجمن شیمی آمریکا است. او پنج مدرک تحصیلات تکمیلی و نزدیک به ۳۰۰ نشریه حرفه ای / دانشگاهی همچون چهار کتاب درسی به نام "اسپرینگر نیچر"(Springer Nature) دارد. از افتخارات گوناگون وی می توان به دریافت متوالی ۲۰ "جایزه اپکس"(APEX Awards)، "جایزه دستاورد زندگی"(Lifetime Achievement Award) در سال ۲۰۱۷ به سبب مشارکت های برجسته وی در تحقیقات و "جایزه داوطلب برجسته"(Outstanding Volunteer Award) از انجمن شیمی آمریکا در سال ۲۰۱۷ اشاره نمود. علاوه بر این، وی در سال ۲۰۱۹ از انجمن تحقیقات مواد ژاپن(MRS-J) "جایزه موفقیت برجسته"(Outstanding Achievement Award) را دریافت کرد.1399/09/24
13:57:16
5.0 / 5
1110
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد