احتمال ارائه دسترسی ازراه دور به دوربین های اتوپایلت تسلا

احتمال ارائه دسترسی ازراه دور به دوربین های اتوپایلت تسلا

گروه هوش مصنوعی: شركت خودروسازی ˮتسلاˮ ممكنست امكان دسترسی ازراه دور به دوربین های سیستم خودران خودرو های خود موسوم به ˮاتوپایلتˮ را برای كاربران فراهم آورد تا بفهمند كه خودروی آنها وقتی در پارك است، چه اتفاقی برایش می افتد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، به همان اندازه که "حالت نگهبانی" تسلا می تواند مفید باشد، تا زمانی که حادثه ای رخ ندهد، بینش زیادی از دوربین های خودرو فراهم نمی نماید. اما اگر هر لحظه دلخواه بتوان نگاهی به اطراف خودرو انداخت، موضوع فرق می کند.
به نظر می رسد این امکان به زودی برای صاحبان خودرو های تسلا محقق شود و دسترسی مستقیم ازراه دور به دوربین های سیستم خودران خودرو های برقی تسلا برقرار شود. بدین ترتیب، کاربران می توانند هر اتفاق یا رفتار مشکوکی را حول خودرو نظاره و ردیابی کنند و به آسانی شرایط اطراف خودروی خودرا پیش از مراجعه به آن بررسی نمایند.
در حال حاضر نحوه انجام این کار معلوم نیست. کارشناسان می گویند دوربین "اتوپایلت" تسلا در هر دقیقه به ۳۰ مگابایت حجم نیاز دارد که با اتصال LTE یا ۵G مشکلی ایجاد نخواهد شد.
مشخص نیست که چه موقع این به روزرسانی جهت استفاده از دوربین های تسلا به صورت زنده از راه می رسد. "ایلان ماسک" بنیان گذار و رئیس تسلا یک نسخه نرم افزاری جدید را تبلیغ کرده است، اما ممکنست فعلا منتشر نشود.
اگر این خاصیت محقق شود، می تواند به تسلا نسبت به رقبای خود برتری دهد. بااینکه احتمال گرفتار شدن یک دزد یا خرابکار بسیار ناچیز است، اما این خاصیت می تواند آرامش خاطر را برای صاحبان خودرو های تسلا فراهم آورد.
منبع:

1399/09/10
22:47:46
5.0 / 5
1344
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد