ماهواره سنتینل-۶ مایكل فرایلیچ پرتاب شد بعلاوه فیلم

ماهواره سنتینل-۶ مایكل فرایلیچ پرتاب شد بعلاوه فیلم

به گزارش گروه هوش مصنوعی شب گذشته ماهواره سنتینل -۶ مایكل فرایلیچ سوار بر موشك فالكون ۹ شركت اسپیس ایكس از پایگاه نیروی هوایی وندربرگ اسپیس لانچ در كالیفرنیا به مدار پرتاب شد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، ناسا ماهواره "سنتینل-۶ مایکل فرایلیچ"(Sentinel-۶ Michael Freilich Launch) را شنبه(۲۱ نوامبر) ساعت ۱۲: ۱۷ ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۰: ۴۷ به وقت تهران) پرتاب کرد.
ناسا می گوید که هدف اساسی سنتینل-۶ اندازه گیری سطح اقیانوس ها است. هر روز پرتاب ماهواره صورت نمی گیرد ازاین رو جمع آوری اطلاعات مفیدتر درباره اقیانوس ها و جو بسیار مهم می باشد.
سنتینل-۶ حاصل همکاری ایالات متحده و اروپا است. سنتینل-۶ یکی از دو ماهواره ای است که مأموریت کوپرنیکس سنتینل-۶/جیسون-سی اس را تشکیل می دهد. همینطور مقرر است در این مأموریت اطلاعاتی جمع آوری شود تا به پیشبینی هوا، تغییرات دما در جو و رطوبت بپردازد.
در این پروژه از دو ماهواره تحت عناوین "سنتینل-۶آ" و "سنتینل-۶بی" استفاده خواهد شد که به فاصله پنج سال از هم پرتاب خواهند شد. ماهواره مذکور به افتخار مایکل فرایلیچ مدیر سابق بخش علوم زمین ناسا که در پیشرفت اندازه گیری های اقیانوس های فضایی نقش مهمی داشته نامگذاری شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/09/02
20:25:10
5.0 / 5
1364
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد