با تحقیقات محققان فضایی؛

میزان افزایش دمای جهان طی ۱۰ میلیارد سال اندازه گیری شد

میزان افزایش دمای جهان طی ۱۰ میلیارد سال اندازه گیری شد

به گزارش گروه هوش مصنوعی بررسی های مشترك ناسا و آژانس فضایی اروپا نشان داده است متوسط دمای جهان از ده میلیارد سال قبل تا به امروز ده برابر افزایش یافته است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، زمین تنها سیاره ای در جهان نیست که دمای آن به تدریج در حال افزایش می باشد و یافته های محققان نشان داده است کل جهان به تدریج و با سرعتی اندک در حال گرم تر شدن است.
ستاره شناسان دانشگاه اوهایو با همکاری محققانی از ناسا و کشورهای اروپایی موفق به برآورد متوسط دمای گازهای کیهانی در اعصار و دوره های زمانی مختلف از ده میلیارد سال قبل تابحال شده اند و به این جمع بندی رسیده اند که جهان امروز ده برابر جهان ده میلیارد سال قبل گرما دارد.
بررسی این مورد با استفاده از نور دریافتی از سیارات بسیار دوردست انجام شده که بعضی از آنها میلیون ها و چه بسا میلیاردها سال نوری با کره زمین فاصله دارند و نوری که هم اکنون از آنها به زمین می رسد در ارتباط با سالهای بسیار دور است. سپس دمای گاز کیهانی در ارتباط با چنین نورهایی با دمای گازهای کیهانی بسیار نزدیک تر به کره زمین مقایسه شده است.
تحقیقاتی که در این حوزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته محاسباتی و ستاره شناسی صورت گرفته، نشان داده است با بررسی میزان قرمزی نور دریافتی می توان فاصله گاز کیهانی از زمین را هم مشخص کرد.
دانشمندان معتقدند علت افزایش دمای جهان این بوده که هستی بگونه ای تکامل یابد تا زندگی در نقاط مختلف آن ممکن شود. در عین حال متوسط دمای جهان هنوز بسیار پایین و برابر با منفی ۲۷۰.۴ درجه سانتیگراد است که اندکی بیشتر از صفر مطلق به حساب می آید.

1399/08/25
12:18:32
5.0 / 5
672
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد