مجموعه تصاویر ناسا در كریستی چوب حراج می خورند

مجموعه تصاویر ناسا در كریستی چوب حراج می خورند

سلفی گرفته شده توسط باز آلدرین فضانورد آمریكایی كه طی مأموریت آپولو ۱۱ در ۲۱ ژوئیه ۱۹۶۹ بر كره ماه گام نهاد و تنها تصویر نیل آرمسترانگ بر سطح ماه در سال ۱۹۶۹ در بین دو هزار عكس ناسا برای حراج كریستی قرار دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، علاقه مندان به فضا می توانند در این حراجی به تنها عکس از قدم های معروف نیل آرمسترانگ بر روی ماه و تصویر شخصی باز آلدرین(اولین عکس سلفی در کیهان) دست یابند. این تصاویر تا ۱۹ نوامبر سال ۲۰۲۰ در یک حراجی آنلاین به میزبانی کریستی فروخته می شود.
این تصاویر کمیاب بخشی از مجموعه دو هزار و ۴۰۰ تصویر ناسا معروف به "سفر به جهانی دیگر" (Voyage To Another World) است که تا ۱۹ نوامبر سال ۲۰۲۰ در حراج آنلاین کریستی قرار دارد.
کل تصاویر این مجموعه طی ۱۵ سال توسط "ویکتور مارتین-مالبورت"(Victor Martin-Malburet) گردآوری شده است. این تصاویر با عنوان "جامع ترین مجموعه خصوصی تصاویر ناسا که تابحال در حراج عرضه شده است" توصیف شده اند.
در این مجموعه، تصاویری زیبا از چند مأموریت فضایی مانند برنامه فضایی مرکوری و پروژه جمنای و سفر تاریخی آپولو ۱۱ قرار دارد. هر مجموعه از تصاویر قیمت متفاوتی خواهد داشت و انتظار می رود تصویری نادر از آرمسترانگ که توسط آلدرین در جریان مأموریت آپولو گرفته شده است بین ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار پوند(۳۹ هزار تا ۶۶ هزار دلار) فروخته شود.
طبق اعلام خانه حراج کریستی، انتظار می رود سلفی باز آلدرین بین شش تا هشت هزار پوند (۸ هزار تا ۱۰ هزارو ۶۰۰ دلار) به فروش برسد. سایر تصاویر گرانقیمت حراج شامل تصویر پانوراما ثبت شده توسط "هریسون اشمیت" فضانورد ناسا و سطح نورد ماه در دهانه شرتی(Shorty Crater) ماه، نخستین عکس گرفته شده توسط انسان از "طلوع زمین" و "تیله آبی" مشهورترین تصویر کره زمین که توسط هریسون اشمیت گرفته شده، است.
در این اطلاعیه مطبوعاتی آمده است که عکاسی در آن زمان هنوز چندان پیشرفته نبود و برای تصویر یک عکس آنها به نور زیاد، فیلم عکاسی و کاغذ عکاسی نیاز داشتند. فضانوردان ناسا برای آنکه بتوانند تصاویر زیبایی ثبت کنند دوره هایی از کلاس آموزش عکاسی را توسط محققان ناسا و متخصصان شرکتهای هاسلبلاد، کداک و زیس گذرانده بودند.
بعد از آن این فضانوردان توانستند با دوربین های خود چنین تصاویر زیبایی را به ثبت برسانند. این عکس ها برای سالیان طولانی فقط برای انجام تحقیقات معتبر مورد استفاده قرار می گرفت و در بخش بایگانی مرکز فضاپیمای سرنشین دار در هوستون، تگزاس در دسترس بود. سال ۲۰۱۹ در پنجاهمین سالگرد فرود آپولو ۱۱ بر ماه بعضی از تصاویر این مجموعه در موزه هایی همچون قصر بزرگ در پاریس، کونستهاوس در زوریخ، موزه در مدرنه در سالزبورگ، موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا در کپنهاگ و هین اونستاد کانسسنتر در اسلو به معرض نمایش گذاشته شده بود.
منبع:

1399/08/22
12:49:18
5.0 / 5
1415
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد