رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان

رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان

رویداد شتاب دهی استارت آپ ها در حوزه سالمندان و بازنشستگان در جهت استفاده از نوآوری در این عرصه برگزار می گردد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت علمی و فناوری، با عنایت به سالخورده بودن بخش قابل توجهی از جمعیت کشور و سیر صعودی پیری جمعیت، نیازهای مختلف سالمندان و بازنشستگان روزبه روز متنوع تر می شود. در این راستا یک مرکز نوآوری، اولین دوره شتابدهی تیم های استارت آپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، را برگزار می نماید.
با توجه به این مورد که مرکز نوآوری وابسته به صندوق بازنشستگی کشور است، این نهاد از ابتدا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای فعالیت تخصصی در حوزه سالمندان و بازنشستگان آغاز به فعالیت کرد.
نیازهای مختلف کهنسالان بگونه ای است که بیشتر در حیطه صنایع خلاق و نرم جای می گیرد. بر این اساس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم معاونت علمی و فناوری تلاش دارد تا بیشتر از هزار شرکت خلاق و تعداد پرشماری از استارت اپ های فعال در حوزه صنایع نرم و فرهنگی را با نیازهای این قشر از جامعه، هر چه بیشتر آشنا سازد.
بر این اساس، اولین رویداد شتابدهی ایده تیم های استارت آپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، برای برگزاری در ۱۶ آبان ماه سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی شده است.
سلامت روانی و سلامت جسمی سالمندان، یکی از محورهای اصلی این نشست است. استارت آپ ها و شرکت های خلاق، می توانند با عرضه محصولات و خدمات نوآورانه و مبتنی بر فناوری، به بهداشت روان و جسمی این طیف از جامعه کمک کنند.
استارت اپ ها، شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاق، فناور و تیم های فعال در حوزه صنایع خلاق و نرم، می توانند با حضور در این رویداد، ایده ها و محصولات و خدمات خویش را در حوزه های، توان افزایی اجتماعی و اقتصادی و گردشگری، سرگرمی و اوقات فراغت، سالمندان و بازنشستگان عرضه کنند.
علاقه مندان تا روز ۱۶ آبان فرصت دارند تا با رفتن به سایت این مرکز نوآوری، برای ارسال ایدها و ثبت نام، اقدام نمایند. کلیه طرح های ارسالی توسط یک کمیته، مورد ارزیابی قرار گرفته و برای عرضه در روز رویداد مورد غربالگری قرار می گیرند.
تیم های منتخب برای عرضه هر چه بهتر کسب وکار و ایده خود، در یک دوره فشرده توانمندسازی شرکت می کنند، سپس تیم های منتخب در روز رویداد برای تجاری سازی کسب و کار خود در دوره شتابدهی حضور خواهند یافت.


منبع:

1399/08/15
12:21:04
5.0 / 5
1555
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد