نهمین سری از ماهواره های استارلینك امروز پرتاب می شوند

نهمین سری از ماهواره های استارلینك امروز پرتاب می شوند

به گزارش گروه هوش مصنوعی شركت ˮاسپیس ایكسˮ اعلام نمود كه امروز یك سری دیگر از ماهواره های مخابراتی ˮاستارلینكˮ خویش را به همراه سه ماهواره تصویربرداری به فضا می فرستد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از اسپیس، شرکت خصوصی" اسپیس ایکس" امروز ۵۸ ماهواره جدید "استارلینک"(Starlink) را به فضا ارسال خواهد نمود تا این سری از ماهواره ها هم به ماهواره های قبلی ملحق شوند.
در مأموریت امروز، ماهواره های استارلینک سوار بر موشک "فالکون ۹"(Falcon ۹) اسپیس ایکس و از پایگاه پرتاب فضایی مجموعه ۴۰"(Complex ۴۰) در پایگاه نیروی هوایی "کیپ کاناورال" در فلوریدا به فضا پرتاب خواهند شد.
زمان پرتاب هم برای ساعت ۵: ۲۱ a.m به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۳: ۵۱ به وقت تهران) تعیین شده است.
پرتاب امروز نهمین پرتاب امسال(میلادی) شرکت اسپیس ایکس و نهمین سری پرتاب ماهواره های استارلینک است.
این مأموریت دومین پرتاب ماهواره های "استارلینک" در ماه جاری است.
تا انتهای ماه ژوئن، مأموریت های پرتاب موشک فالکون۹ اسپیس ایکس به چهار مورد می رسد.
شرکت اسپیس ایکس می خواهد تا سال ۲۰۲۷ میلادی تمام ۱۲ هزار ماهواره استارلینک را به فضا بفرستد.
از نکات منحصر به فرد این مأموریت این است که اسپیس ایکس امروز علاوه بر ۵۸ ماهواره استارلینک خود، ۳ ماهواره کوچک تصویربرداری "اسکای ست" متعلق به شرکت " Planet" را هم به فضا خواهد فرستاد.
سازمان هواشناسی وضعیت آب و هوا برای پرتاب امروز را مطلوب اعلام نموده است.
ماهواره های "استارلینک" بخشی از برنامه "اسپیس ایکس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست "ایلان ماسک"، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه "استارلینک" را بعنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را در سرتاسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
"ایلان ماسک" بنیانگذار شرکت "اسپیس ایکس" مأموریت ماهواره های استارلینک را موهبتی برای جهان می داند.
این در شرایطی است که "اتحادیه بین المللی اخترشناسی" از پرتاب ماهواره هایی مانند "استارلینک" ناراضی است چونکه پرتاب این ماهواره ها می تواند بر اکتشافات گسترده ای اثر بگذارد و مانع از دید رصدخانه ها برای رصد آسمان شب باشد.
این سازمان گفته که تعداد قابل توجه دنباله هایی که ماهواره ها ایجاد می کنند، می توانند نتایج پیچیده ای را برای برنامه ریزی و اجرای اکتشافات نجومی به همراه داشته باشند.
خیلی از متخصصان این حوزه هم پرتاب ماهواره های استارلینک را جنایتی برای بشریت دانسته اند چون که معتقدند شرکت "اسپیس ایکس" آسمان را به سرقت می برد.1399/03/24
14:09:49
5.0 / 5
2398
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد