دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

تعاملات علمی ایران و چین در ستاد نقشه جامع علمی كشور بررسی می شود

تعاملات علمی ایران و چین در ستاد نقشه جامع علمی كشور بررسی می شود

گروه هوش مصنوعی: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از طرح و بررسی روابط علم و فناوری ایران و چین به جهت اهمیت راهبردی و برنامه 25 ساله در ستاد نقشه جامع علمی كشور آگاهی داد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، جلسه ۱۳۷ شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور به ریاست سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا با موضوع بررسی روابط علم و فناوری ایران و چین و واگذاری اختیار پذیرش دانشجوی دکتری به دانشگاه ها اجرا شد.
عاملی در ابتدای جلسه ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) و میلاد پیامبر اکرم (ص) ابراز امیدواری کرد: این ایام که منشاء وحدت برای مسلمانان شده است برای برادری و وحدت تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به وحدت شکل گرفته در کشور در ایام اخیر تاکید کرد: افزایش وحدت هم در سطح جامعه و هم در سطح بین الملل یک نیاز و لزوم است.
عاملی در مورد دستور اول جلسه که به ارائه گزارش تعیین سیاست های تعاملات علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و چین اختصاص داشت، اظهار داشت: بنا نداریم روابط دوجانبه علمی و فناوری با همه کشورها را در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی نماییم. در عین حال روابط علم و فناوری ایران و چین به جهت اهمیت راهبردی و برنامه ۲۵ ساله در ستاد نقشه طرح و بررسی می شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلان اینکه رابطه جمهوری اسلامی ایران با کشور چین یک امر راهبردی است، پیشنهاد داد: در بسته تعیین سیاست های تعاملات علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و چین تنوع بخشی ایجاد و از امکانات فرصت مطالعاتی، سفرهای یک ماهه و... استفاده گردد.
وی افزود: جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه شریف، معاون آموزشی وزارت بهداشت، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، دکتر امیری نیا و همین طور به همراه نماینده معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برای جمع بندی نهایی موضوع تشکیل و گزارش نهایی به ستاد نقشه جامع علمی کشور ارائه شود.
عاملی تاکید کرد: طرح پیشنهادی سیاست های تعاملات علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و چین باید ناظر به نظر دانشگاه های کشور و پیشنهادهایی برمبنای نیازهای موجود و واقعی باشد.


منبع:

1399/08/08
23:09:26
5.0 / 5
1543
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد