بازگشت فضانوردان ماموریت اكسپدیشن۶۳ به زمین بعلاوه تصاویر و فیلم

بازگشت فضانوردان ماموریت اكسپدیشن۶۳ به زمین بعلاوه تصاویر و فیلم

به گزارش گروه هوش مصنوعی فضانوردان مأموریت اكسپدیشین 63 بعد از 6 ماه حضور در ایستگاه فضایی بین المللی 21 اكتبر به زمین گشتند. ˮكریس كسیدیˮ فرمانده مأموریت اكسپدیشن 63 از ناسا و ˮآناتولی ایوانیشینˮ و ˮایوان وگنرˮ از سازمان فضایی فدرال روسیه فضانوردان این مأموریت بودند كه چهارشنبه در ساعت 16: 10 به وقت منطقه زمانی شرقی(23: 40 به وقت تهران) سوار بر فضاپیمای سایوز ˮMS-16ˮ به زمین باز گشتند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، در روز سه شنبه(۲۰ اکتبر) "کسیدی" فرماندهی ایستگاه فضایی بین اللملی را به فضانوردانی که اخیرا به ایستگاه وارد شده اند سپرد. طی این مراسم "کسیدی" فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی را به دست "سرجی ریجیکوف"(Sergey Ryzhikov) فضانورد روسی ماموریت اکسپدیشن ۶۴ سپرد."کریس کسیدی" و "آناتولی ایوانیشین" و "ایوان وگنر"، در اوایل سال جاری و پیش از رفتن به ایستگاه فضایی بین المللی، یک دوره قرنطینه استاندارد را گذراندند. چند محدودیت بیشتر از حد معمول نیز در آن زمان وجود داشت و آن کاهش حضور خدمه پشتیبانی در محل پرتاب بود. هیچ مهمانی نیز مجاز به حضور در محل پرتاب نبود. قوانین سختگیرانه قرنطینه و بررسی های بهداشتی سبب شده است که تمام اعضای این ماموریت بدون مبتلاشدن به بیماری به ایستگاه فضایی بین المللی بروند.
پس از فرود، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳ با هلی کوپترهای روسی به شهر قراغندی قزاقستان بازگشتند. در آنجا "کسیدی" برای پرواز به هوستون سوار هواپیمای ناسا شد، در صورتیکه "ایوانیشین" و "واگنر" سوار هواگرد مرکز آموزش کیهان نورد گاگارین شدند و به خانه هایشان در روسیه باز گشتند. "کسیدی" در طول مدت حضور خود در فضا تحقیقات و آزمایشات مهم بسیاری انجام داد. بعد از جدا شدن فضاپیماهای فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۴ فعالیت خودرا در داخل ایستگاه آغاز کردند.منبع:

1399/08/03
10:56:36
5.0 / 5
1434
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد